اشتباهات رایج زوجهای جوان در روزهای اول زندگی

شنبه 25 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

اشتباهات رایج زوجهای جوان در روزهای اول زندگی

با خانواده همسرتان به خوبی ارتباط برقرار نمی کنید.

اگر تا به امروز این اشتباه در زندگیتان وجود داشته. به سرعت نسبت به درمان و بهبود ان اغدام کنید. اولین نفر باشید که در جهت ایجاد صلح قدم بر میدارد. چرا که در این دعوای شما با خانواده همسرتان تنها کسی که به شدت صدمه میخورد و اسیب می بیند خود همسرتان است. چون که این تصور در او شکل میگیرد که باید بین شما و خانواده اش انتخاب کند.

در بحث ها دوست دارید شما باشید که همیشه پیروز می شود.

با داد زدن و صدای خود را بلند کردن شما نه تنها نی توانید حرف خود را اثبات کنید بلکه شخصیت خود را نیز کوچک میکند. اگر با ارامش و سکوت و منطقی بحث کنید اثربخشی اش دوچندان می شود. اگر توانایی کنترل کردن خشم خود در هنگام مباحثه را ندارید باید بدانید که به سرعت زندگی خود را نابود میکنید.

دوران پساازدواج برایتان مهم نیست.

برخی از زوجین چنان سرمست جشن و سرور و خوشی ازدواج شده اند که پاک فراموش کرده اند از این پس انها متاهل می شوند و باید با زندگی واقعی روبرو شوند. از این پس شما باید تا اخر عمر زیر یک سقف زدگی کنید و برای خود خانواده تشکیل بدهید. نگاه کردن فیلم عروسی یا مرور خاطرات نامزدی یا خوشی و شاد بودن خوب است ولی به یاد داشته باشد تمام زندگی اینها نیست.

فکر میکنید همسر حیوان دست اموز است.

دلیل هر کس برای انتخاب همسر مسئله عشق است. یعنی شما عاشق همسرتان هستید. اگر چنین است که شما نباید همسرتان را تغییر بدهید. چرا که شما وقتی عاشق کسی می شودی اورا با تمام خصوصیاتش دوست دارید. تمام خصوصیات خوب و بد هر فرد شاکله اصلی تشکل ان فرد است. نمی توان همانند ابکش خصوصیات بد را جدا کنیم وانتظار داشته باشیم همسرمان را دست اموز کنیم.مسلما بحث کردن در مورد مسائل تلخ همچون بچه دار نشدن یا مشکلات مالی یا قهر وحتی مسئله مهم مرگ ناگوار است. ولی شما باید بدانید که تمام این مسائل محتمل هستند و باید در صورت وقوع در برابرشان امادگی داشته باشید.

زندگی همیشه خوشی و جشن و سرور نیست.

حفظ غرور برای شما ارجعیت دارد و باید به این تفکر برسید کسی که بعد از هر مشاجره ای اول پا پیش میگذارد و عذر خواهی میکند ضعیف نیست و غرور خود را زیر پا نگذاشته و اگر شما واقعا همسر خودتان را دوست دارید و فکر می کنید مهمترین چیز در دنیا برای شما وی می باشد. باید غرور خود را زیر پای خود له کنید.

دوست ندارید زیاد با همسرتان وقت بگذرانید.

باید دقت داشته باشید که زنگی مشترک همچون گل می باشد. این گل نیاز به مراقبت و نگه داری دارد. باید هر روز به گل خودتان اب دهید و به او عشق بورزید. یکی از اولین روزنه های طلاق عدم همنشینی کافی با همسر می باشد.

در کوچکترین مسائل هم قصد دارید بحث کنید.

اینکه زن و شوهر هر از گاهی سر مسائل مختلف یا هم بحث میکنند امری به شدت طبیعی است. شاید گاهی باز گذاشتن شیر اب باعث بحث شود یا گاهی نبستن در بطری اب. ولی باید بدانید همه اینها مسائلی کوچک هستند و می شود از انها گذشت. اگر واقعا تنها اخلاق بد همسرتان خروپف کردن است. باید بگویم شما خوشبخت ترین زوج دنیا هستید.

حسود هستید

حسادت همچون تیری مخفی عمل میکند. چنان این تیر بر قبل شما فرود می اید که نمی دانید اصلا چه اتفاقی افتاده است. حسادت جزو بچگانه ترین اخلاقیات می باشد. اگر شما هنوزفردی حسود هستید. به راستی که اشتباه کردید ازدواج کردید.

هنور حس میکنید میتوانید مثل دوران مجردی باشید.

اکنون دیگر دوران مجردی نیس خیلی از کار هایی که ان موقع ایرادی نداشت الان انجام دادنش همچون داغ ننگ می ماند. به عنوان مثال گیمنت رفتن در دوران مجردی امری رایج است. ولی هیچ زنی به مردی که هنوز هم گیمنت میرود اعتماد ندارد. به یاد داشته باشید  متاهل شدن درواقع متعهد شدن است.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!