اصول 14 گانه فایول در شکست دادن مشکلات

یکشنبه 16 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

اصول 14 گانه فایول در شکست دادن مشکلات

هنری فایول به عنوان پدر مدیرت نوین , در سال 1906 کتابی در مورد نحوه مدیرت نوشت

و در آن کتاب 14 اصل را بیان کرد .  در این مطلب با ان 14 اصل می پردازیم .

1 کار ها را تقسیم کنید

این اصل را ما در هنگام ایجاد شهر ها هم اتخاذ کردیم . تقسیم کار و ایجاد دپارتمان های مختلف باعث تخصصی شدن کار ها و بهبود ان ها می شود .

2 بین قدرت و مسئولیت باید توازن باشد

بر اساس گفته فایول کسی که می تواند دستور دهد باید در برابر ان دستور ها نیز مسئولیت پذیر باشد . پس اگر قدرت شما به میزان مسئولیت شما بچربد . شما دچار دیکتاتوری می شوید .

3 نظم

اساسا هیچ کلونی بدون نظم در این جهان افرینش نمی تواند به کار خود ادامه دهد . اگر در شکرت شما نظم حاکم نباشد و هر کسی کار خود را کند سنگ روی سنگ بند نمی شود .

4 وحدت فرمان

در یک اقلیم دو فرمانروا نمیگنجند . دقیقا باید تعریف همین اصل است . یک زیر دست باید تنها به یک نفر پاسخگو باشد . به زبان دیگر تنها بایدیک مافوق داشته باشید . اینگونه در انجام مسئولیتش دچار گمراهی نمی شود .

5 چربیدن سود عمومی به سود فردی

همواره باید اهداف و سود های کلی شرکت ارزش بیشتری بر سود های فردی داشته باشد . باید جوری باشد که افراد با به دست اوردن سودی عمومی بیشتر دارای سود فردی بیشتری شوند . نه اینکه سودی فردی ارزش بیشتری داشته باشد .

6 هدف یگانه

باید تمام قسمت های سیستم یک هدف را دنبال کنند و این گونه نباشد که سیستم های مختف اهداف مختلف داشته باشد و مثلا سیتم های بدن همه گی هدف رشد و زندگی را در بدن دنبال می کنند .

7 حقوق زیردستان

کارمندان شما باید یک انگیزه برای کار کردن داشته باشند و این انگیزه قطعا نمی توتاند رضای خدا باشد . باید برای کارمندان حقوق مکفی در نظر گرفته شده باشد و در صورت پیشرفت در کارشان نیز پاداش .

8  تمرکز

در تمام سسیتم ها مرکزی وجود دارد که قدرت برتی دارد و بر امور دقت می کند . باید دقت داشت که این تمرکز باید متوازن باشد . نه بقدر یشکرت متمرکز باشد که کارکنان قدرت عمل سر خود نداشته باشند و خلاقیت از انها گرفته شده باشد و و نه انقدر غیر متمرکز که هر کسی کار خئد را انجام دهد .

9 زنجیره فرمانی

این زنجیره باید طوری تعبیه شده باشد که هر فردی در زنجیره باید به فرد دیگری پاسخگو باشد و به این طریق نظم در سیستم ایجاد می وشد و از ان مهم تر هم کسی نمی تواند با استفاده از قدرتش سو استفاده کند چرا که باید به مافوق خود جواب پس بدهد .

10 نظم اجتماعی

ما در واقع دو نوع نظم داریم . نظم مادی که عبارت است از : هر جسم وشیئ باید در سر جای خود باشد . نظم اجتماعی که می گوید هر کسی باید در جای مناسب خود باشد . که در واقع همان ترعیف هرکسی را بهر کاری ساخته اند است .

11 برابری

کلید اصلی سقئط همه اپراطوری ها همچون روم و فرعونیان عدم برابری است . بدترین دشمن دشمنان داخلی هستند . اگر برابری بین کارمندان رعایت نشود نه تنها کارمندان دل سرد می شوند و حلی امکان دارد کار هایی در راستای صدمه زدن به سیستم انجام دهند .

12 امنیت شغلی

کارکنان شما انسان هستند و دچار خطا می شوند . کارکنان تازه کار نیز برای وقف دادن خود دچار نیازمند زمان هستند . باید به انها این تضمین داده شود که از امنیت شغلی برخورداز هستند تا بتوانند بهترین بازدهی خود را داشته باشند  .

13 خلاقیت

باید به کارمندان اجازه ابتکار عمل داده شود . این اصل دو منظور دارد . 1 کارمندان احساس رضایت می کنند و در روند بازدهی ان ها تاثیر مثبت دارد . 2 اگر یکی از این ابتمر عمل ها نتیجه دهد سود کلانی شامل کل سیتم می شود .

14  روحیه تیمی

یک تیم فوتبال را در نظر بگیرید . اگر روحیه تیمی نباشد چه می شود ؟ هافبکی را در نظر بگیرید که صاحب توپ است و مهاجم تیم در موقعیت عالی گلزنی قرار دارد . ولی او خودش به توپ ضربه می زند و توپ را از دست می دهد و کل تیم دچار ضرر می شود . پس باید در ساستم روحیه تیمی دمیده شود .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!