اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری به زبان مهندس اسلامی

پنجشنبه 30 مهر 1394 مهندس امیر مهدی اسلامی دسته ها

در این مقاله قصد داریم با دیدگاهی متفاوت و به زبانی ساده در مورد مبحث اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری صحبت کنیم :

کنکور سراسری از مهم ترین رویداد های زندگی هر دانش آموز است. هر دانش آموزی هزاران آرزو و رویا برای آینده تحصیلی و شغلی خود دارد و هیچوقت نمی تواند بپذیرد که این رویاها فراموش شود و یا اینکه از آرزو های خود دست بکشد. پس در پی آن خواهد بود که از زمان خود در این مدت سرنوشت ساز نهایت سعی خود را بکند و بتواند از لحاظ علمی ، تکنیکی و روحی به کیفیت مناسب دست پیدا کند.

اما گفتیم کیفیت ، می دانیم که هر زمان در مورد کیفیت بحث شده است “برنامه ی از پیش تعیین شده” نقش کلیدی ای ایفا میکند. درست مثل یک مراسم عروسی یا خدای نکرده ختم. در این مراسم ها اگر از قبل زمان هر بخش از مراسم مشخص نباشد بدون شک آن مراسم با شکست روبرو خواهد بود و می توان در یک کلمه گفت مراسم بی کیفیتی بود.

همانطور که میبینید در بسیاری از مواقع ما همه چیز را میدانیم اما در اجرای آن مشکل داریم. همه ما بدون شک می دانیم بدون داشتن برنامه در سال کنکور همه تلاش های ما بدون ثمر خواهد بود. میدانیم که اگر هر موقع خواستیم هر درسی را بخوانیم در نهایت ممکن است کنکور هم به ما هر نتیجه ای که خواست بدهد. در این می توان مثالی از کشاورزی زد. میدانید که به کاشتی که بدون برنامه ریزی برای آبیاری آن باشد دیم می گویند. اگر با چند کشاورز صحبت کنید خواهید دید آنها بر روی کاشت های دیم خود حساب باز نمی کنند ، چون ممکن است بارانی در کار نباشد و به طبع محصولی هم در کار نباشد. خواندن بدون برنامه دقیقا مانند کاشت دیم در کشاورزیست. شما اگر بی برنامه درس بخوانید واقعا اگر انتظار داشته باشید نتیجه عالی کسب کنید این انتظار اشتباه و غیر منطقی است.

شک نکنید بدون برنامه ریزی بر روی ثانیه ثانیه زندگیتان ، موفقیت غیر ممکن است

منبع : کنکورکمک

ما را در اینستاگرام دنبال کنید : konkurkomak

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!