برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

پنجشنبه 22 مهر 1395 مهندس امیر مهدی اسلامی دسته ها

اهمیت برنامه ریزی در چیست؟

فرض کنید بعد از یک هفته ی شلوغ، می خواهیم با خانواده برنامه یک سفر بچینیم. قبل از سفر به چه چیز هایی فکر می کنید؟ حتما به لوازم مورد نیاز شخصی، آماده بودن وسیله ی سفر مثلا ماشینتان، اینکه در مقصد کجا مستقر می شوید و یا حتی اینکه در مسیر، صبحانه را در کدام قسمت جاده بخورید هم فکر می کنید. مطمئنا در ذهنتان بررسی کرده اید که در مقصد سفر، کجاها دیدنی تر و جذاب تر است و بی شک اطلاعات لازم را با پرسش از دیگران یا یک جستجوی ساده در اینترنت جمع می کنید!

واقعاً چرا این همه تدارک می بینید؟ خب چه می شود اگر ندانید کجا می خواهید در مقصد شب را به صبح برسانید و “برنامه” ی سفر چیست؟
کنکور هم دقیقاً مانند یک سفر پرماجراست… طولانی تر و خسته کننده تر از سفرهای همیشگی! کدام یک از شما بدون برنامه، سربلند و موفق از این سفر باز خواهید گشت؟

برنامه ریزی صحیح چگونه است؟

از نظر ما، برنامه ی صحیح، برنامه ایست که هدف گذاری مناسبی انجام دهد، به شکل معقولی قابلیت اجرا داشته باشد، فرصت جبران باقی بگذارد و دانش آموز از اجرای آن احساس خستگی نکند.

هدف گذاری مناسب

برنامه ریزی درسی، راهنمای حرکت هر دانش آموز است. پس باید خیلی دقیق ، هدف های دانش آموز را مشخص کند. به شکلی که بتوان گفت در هر مقطع زمانی، چه کاری باید انجام داد. دانش آموز باید بداند در بلند مدت به چه نقطه ای خواهد رسید، باید بتواند این هدف بزرگ خود را به چند بخش تقسیم کند ( مثلاً برای هر دو هفته خود هدف مشخصی داشته باشد) و در نهایت برای هر روز و هر ساعت خود کار خاصی را آماده اجرا کند.

پس برنامه ریزی ایده آل، برای همیشه باید این سؤال خسته کننده ی ” الان باید چه کار کنم؟ ” را از ذهن دانش آموز حذف کند. چون ذهن انسان ها آماده فرار از مسائل اصلی است …

قابلیت اجرا

در یک برنامه خوب، شما کم کم آماده حجم بالای مطالعه خواهید شد. دقیقاٌ مانند یک دوی استقامت ! اگر از ابتدا با سرعت بدوید، بی شک به نیمه راه نرسیده از نفس می افتید … پس برنامه باید با شیب مناسب با هر فرد پیش برود.

چه بسیار دانش آموزانی که از برنامه مطالعاتی 16 ساعته مشاور خود نزد ما گله کرده اند! هر کاری که منطق و عقل از آن جدا شود بی شک شکست می خورد.

همه کارهای خوب در برنامه باشد!

برنامه کامل، شما را به همه کارهای زندگیتان باید برساند. ورزش، استراحت، در کنار خانواده بودن و … همه اینها جزئی از زندگی است. یکی از علت های شکست دانش آموزان، تک بعدی کردن زندگی بدون عادت قبلی است. اگر شما به ورزش کردن عادت دارید، هیچ مشکلی ندارد در طول هفته چند ساعت هم ورزش کنید. البته هیچگاه فراموش نمی کنیم که اولویت سال کنکور، مطالعه و درس خواندن است.

فرصت جبران

همچنین برنامه بی نقص، به شما فرصت جبران می دهد. هزار و یک دلیل وجود دارد برای اجرا نشدن بخشی از برنامه. و طبیعی است که برای شما هم یکی از آنها اتفاق بیافتد. اگر شما برای جبران این عقب افتادگی فکر نکرده باشید، حتماً بعد از چند هفته به شکلی از برنامه ریزی عقب می افتید که کلاً قید برنامه و برنامه ریزی را از بیخ می زنید.

در کنکورکمک چه می کنیم ؟

اصل اول و حیاتی در کنکورکمک، قابل اجرا بودن و در واقع، اجرای بی دردسر برنامه است. دانش آموز کنکورکمکی، می داند در هر ساعت از شبانه روز چه کاری باید انجام دهد و حاصل تلاش هایش در هر مقطع زمانی چه چیزی خواهد بود. دانش آموز کنکور کمکی متناسب با توانش برای کنکور تلاش می کند و در طول اجرای برنامه توان خود را افزایش می دهد.

برای ما هر دانش آموز قصه خودش را دارد! ساعات خواب و بیداری، ساعات مطالعه و تلاش، شرایط خانوادگی و روحیات و اخلاق درسی و خیلی نکات دیگر. پس اینجا همه چیز مخصوص دانش آموز خواهد بود. قبل از شروع برنامه ریزی، یک جلسه ثبت اطلاعات اولیه تدارک می بینیم و در آن همه شرایط و نکات بررسی می شود. سپس هفته اول برنامه به عنوان تست آماده می شود و این یعنی یک شروع خوب !

مطابق با آزمون های آزمایشی

ما برنامه های خود را منطبق با آزمون های آزمایشی قلمچی آماده می کنیم! نه به این دلیل که عاشق چشم و ابروی قلم چی هستیم J چون برنامه آزمون های قلمچی، کامل و خوب است. همچنین دانش آموز باید در حین مطالعه، خود را بیازماید و آزمون بدهد. از نظر ما آزمون قلمچی (فقط آزمون قلمچی!) از لحاظ جامعه آماری و زمان بندی و برنامه آزمونی، بهتر از دیگران است.

البته اگر شما در آزمون دیگری ثبت نام کرده اید ما باز هم با شما همراه خواهیم شد برای موفقیت ! سنجش و گاج و گزینه 2 و دیگر آزمون ها …

هدف گذاری ما در سه مرحله ی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت انجام می شود. و در کل و با توجه به شرایط دانش آموز، اهداف تعیین می شود.

هیچ وقت شعار ما را فراموش نکنید : با آرامش به موفقیت فکر کنید!

در ادامه نمونه ای از برنامه ریزی درسی کنکورکمکی را خواهید دید. این یک اتفاق جدید در برنامه ریزی تحصیلی است …

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

مشاوره یا برنامه ریزی ؟ کدام مهم تر است؟

حاصل تجربه و تخصص ما  را اگر در یک کلام بخواهید این است:

مشاوره در کنار برنامه ریزی!

این را ما نمی گوییم! دانش آموزانی که سال های گذشته فقط برنامه ریزی برای شان انجام شد به ما گفته اند. برنامه ریزی مسیر منظمی را برای شما معین می کند ولی وقتی کسی در این مسیر شما را همراهی نکند شاید در میان راه همه چیز تغییر کند.

برای آشنایی با خدمات مشاوره ای کنکورکمک بر روی عکس زیر کلیک کنید.

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

تیم برنامه ریزی را بشناسید:

سرپرست تیم برنامه نویسی کنکورکمک، مهندس امیرمهدی اسلامی است. با سابقه ای موفق در برنامه ریزی تحصیلی و درسی. تیم برنامه نویسی هم متشکل از افراد موفق و راه بلد سال های گذشته اند که ایشان را در این راه یاری می کنند.

برنامه ریزی در کنکورکمک با ساختاری مشخص آماده می شود. گروه برنامه ریزی کنکورکمک تمام تلاش خود را در اجرای اصول مؤسسه کنکورکمک خواهند کرد.

چگونه می توان از برنامه های کنکورکمک استفاده کرد ؟

شما می توانید از طریق ثبت نام اینترنتی برنامه روزانه خود را رزرو کنید و اطلاعات خود را برای مشاورین ما بگذارید. تا روز آینده کاری با شما تماس گرفته خواهد شد و جلسه اول برنامه ریزی برای شما تعیین وقت می شود.

برای ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک کن!

همچنین می توانید در تماس با مؤسسه شرایط ثبت نام حضوری و رزرو زمان ملاقات را مطلع شوید.

اگر سؤال بیشتری در ذهن دارید:

همکاران ما در مؤسسه، پاسخ گوی تمام آنچه در ذهن شماست خواهند بود.

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

برنامه ریزی به سبک کنکور کمک

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!