چگونه بر زندگی دیگران تاثیر مثبت بگذاریم

یکشنبه 16 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه بر زندگی دیگران تاثیر مثبت بگذاریم

با این ترفند ها بر روی دیگران اثر بگذارید

انسان از دیر باز در تلاش برای اثر گذاشتن در دیگران بوده است . اصلا مگر تمام تلاشی که برای خوش پوشی و زیبایی می کنیم برای اثر گذاشتن بر دیگران نیست ؟ ما همیشه دوست داریم ادم های مرموز و اثرگذار باشیم ، ولی باور کنید همیشه همچین ادمی بودن نباید عجیب باشد . نباید همچون لرد بیلیش (لیتل فینگر) در بازی تاج و تخت در سایه ها باشیم و لبخند های مرموزانه بزنیم.

1 شکار خود را تعیین کنید

گرگ ها وقتی می خواهند به یک گله حمله کنند ابتدا ضعیف ترین عضو را شناسایی می کنند و سپس حمله می کنند . نکته این نیست که همچون گرگ دنبال ضعیف ترین ها باشیم , نکته این است که باید دنبال فرد مناس باشیم . بر طبق نظر رابرت گرین باید فردی را انتخاب کنیم که ما قطعه گمشده پازل انها باشیم . کسی که به ما نیاز داشته باشد .

2 حس امنیت و ارامش را القا کنید

رفتن سر اصل مطلب ان هم بی درنگ کار جالبی نیست . فرض کنید شما از دویتتان می خواهد پول قرض کنید اگر یکباره به او بگویید به شما پول قض دهد جوابش منفی است . ابتدا باید از در دوستی وارد شده با او گرم بگیرید سپس درخواست خود را مطرح کنید .

3 سیگنال های غلط بفرستید

پس از اینکه طعمه را شکار کردید ، باید او را مجذوب خود کنید . چطوری ؟ باید خود را رازآلود نشان دهید . از یک طرف روشن فکرانه برخورد کنید و از طرف دیگر شوخی های معمولی کنید .

4 خودتان را جذاب نشنان دهید

انسان ها همیشه دنبال بهترین ها هستند . حال چه می شود اگر حس کنند ما بهترین نیستید ؟ باید تا می توانید خود را دست نیافتنی نشان دهید . باید طوری باشید که وقتی کسی را جذب کردید این فرد مقابل باشد که احساس موفقیت کند .

5 فرد مقابلتان را ناقص نشان دهید

کسی که در همه چیز پرفکت است دیگر جه نیازی به شما دارد ؟ باید بگردید و کاستی های او را پیدا کنید و انها را بزرگ جلوه بدهید . باید طوری برخورد کنید که او تنها با انتخاب شما بتواند ان کاستی ها را پر کند .

6 قضیه را پیچیده نشان دهید

متاسفانه رو راست بودن اثر منفی دارد . نه اینکه راستی بد باشید . این ادم ها هستند که نسبت به صداقت دید منفی دارند . اگر کسی صادق باشد فکر میکنند که نیت شومی دارد . باید هدفتان را به صورت لفافه و در گذر زمان ابراز کنید .

7 آینه باشید

نمی شود ب مخالفت نظر کسی را جلب کرد . باید در ابتدا کمی با ساز طرف مقابل رقصید . باید در ابتدا همچون اینه بود هر کاری که طرف شما می کند شما هم ان هارا انجام دهید .

8 وسوسه

ما با یک اشتباه و خوردن سیب به این دنیای خاکی تبعید شدیم . مادر همگی ما وسوسه شد . پس این پدیده در همه انسان ها تاثیر دارد . باید نقط ضعف ها را بشناسید و ان ها را وسوسه کنید . حقایق را از ان چه هست زیباتر جلوه دهید .

9 همیشه متفاوت باشید

باید بدانید که انسان ها همچون یک کتاب هستند . پس شما تا زمانی که تمام مطالبتان را نخوانده باشند جذاب هستید .

10 جادوی کلمات

وینستون چرچیل می گوید اگر سلاحی باشد که از بمب قوی تر باشد ان صلاح کلمات هستند . باید بترین کلمات را انتخاب کنید . به این نکته توجه داشته باشید که همیشه بهترین کلمات زیباترین کلمات نیستند .

11 جزئیات را دریابید

جالب است که بدانید در حین انجام یک مسئله ریاضی 80 درصد مواقع ، جواب در جزئیات نهفته شده است . ما فقط زیادی جذبه اصل قضیه شده ایم .

12 همچون زنگ تفریح لذت بخش باشید

زنگ های تفریح کوتاه ولی به شدت خاطره انگیر بودند . هیچکس نتوانسته با غر زدن و ادم اخمویی بودن تاثیر خوبی در فرد مقابل بگذارد . باید کاری کنید که مصاحبت با شما لذت بخش باید و فرد از این مصاحبت مشعوف شود .

13 کمی احساس ضعف لازم است

همه دوست دارند این انها باشند که رییس باشند . اگر شما می خواهید از یک شرکت وام بگیرید و صاحب شرکت اصرار دارد که باید او حرف اول را بزند چه اشکالی دارد . مهم رسیدن به هدف است .

14 تلفیق رویا و واقعیت مخلوطی بی نظیر است

زامبی ها اژدها ها و خون اشامان . همگی به منظور رفع عطش تخیل پذیری انسان ابداع شدند . اگر رویا های رد را چاشنی واقعیت کنید . 3 بر هیچ جلو میفتید .

15 فرد مورد نظر نباید با دیگران یکی باشد

انسان ها عاشق این هستند که متفاوت باشند و از این طریق شما می توانید به خاسته های خود برسید . اگر دارید برای اشتخدام نامه می دهید . جوری بنویسید که استخدام شما در دستان ان فرد است تا شرکت .

16 اثبات خود

نمی شوید همه چیز را هم با ترفند و حیله به دست اورد باید خودتان هم تلاش کنید و خود را نشان دهید .

17 تابو ها را بشکنید

در قسمتی از کتاب شرلوک هولمز , او خود را در نقش یک دزد جا می زند تا بتواند از کمک کودکان استفاده کند . وی می گوید در بلطن انسان ها میل برای کمک به طرف منفی وجود دارد . ما همیشه انسان هایی کنجکاو بوده ایم و همیشه چیز های ممنوعه برای ما جذابیت بیشتری دارند .

18 استفاده از گذشته

اگر فرد مورد نظر شما در گذشته رابطه خوب و دلپذیر داشته است شما باید با کاوش در ان رابطه به دلایل دلپذیر بودن ان رابطه برسید .

19 از معنویات هم استفاده کنید

اساسا باز هم نیکی جواب نمی دهد . این طبیعی است که هدف از استخدام در جایی فقط کسب درامد است . ولی اگر همین را شما به مامور استخدام بگویید نظر او را منفی کرده اید . باید از مثال هایی همچون ارزوی بچگی من بوده یا کمک به دیگران استفاده کنید .

20 درد و لذت با هم

زیادی صادق و مودب بودن احساس ریاکار بودن را القا می کند . باید گاهی قاطه و سر راست بود .

21 حفظ فاصله

تنها به دست اوردن هدف و شکار کردن ان کافی نیست . تازه بعد از اینکه شکار را به دست اوردید کار اصلی شروع می شود . یعنی حفظ ان . اساسا ما دوست داریم همیشه جذاب بنظر برسیم ولی چیزی هست به اسم عادت که ما انسان ها در ان استادیم . پس نباید بگذاریم که رفتار ما برای شکارمان عادی شود .

22 ظاهری یکی از کلید های اصلی است

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید . هزار بار هم ک چشان خود را بشورید یکه ادم شلخته و کثیف نمی تواند جور دیگر دیده شود . عقل ادم ها به چشم است این یک حقیقت است . ما ناخواسته در مقابل افرادی که ظاهری دلفریب دارندمودب می شوند . بطور مثال همه در رستوران های شیک گارسون را با عبارت دوست عزیز ببخشید یا همچین عباراتی صدا می زنند ولی در یک ساندویچی , از عبارت داداش یه لحظه بیا .

23 حرکت اخر استاد

و اما تمام این کار ها برای چه بود ؟ برای اینکه درخواست خود را بیان کنیم . برای بیان درخواست اصلا نباید ترید یا دست پاچگی داشته باشید . باید به صورت قاطع بیان کنید . پس برای گفتن هدفتان رک و راست و قاطعانه عمل کنید .

24 موقعیت را حفظ کنید

اگر هدفتان را شناساسیی کردید و درخواستتان را هم اجابت کرد ان فرد را همچون ته سیگار مصرف شده دور نیندازید . هر چه ادم هایی بیشتری بشناسید موفق تر هستید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!