[offering]

درس عبرت گرفتن از خراب کردن آزمونهای آزمایشی

دوشنبه 16 مرداد 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

برای همه کنکوری ها حداقل یکبار ممکنه اتفاق بیفته که از نتیجه و حاصل عملکرد خودشون در کنکورهای آزمایشی رضایت نداشته باشن ، و تا حالا دیده نشده که کسی واقعا از همه آزمونهایی که داده کاملا راضی باشه . وقتی هم که آزمون میده و و تحلیلش میکنه و جوابا میاد و خراب میکنه ، تموم مشکلاتش رو مثل یه فیلم از جلوی چشمش مدام عبور میده که برای فرد آسیب زا و استرس آورند که در صورت ادامه دادن به دامن زدن به مشکلات پیش اومده میتونه شروعی برای ناامیدی و یاس باشه و کارایی مطالعه در روزهای بعد رو هم تحت الشعاع قرار میده ، اینجاست که یه مشاور متخصص تحصیلی که مسلط به مسائل روانشناختی باشه میتونه وارد عمل بشه و به شخص کمک بکنه .
شمایی که داری این متن رو میخونی ، شما هم ازمونت رو خراب کردی ؟ حتی چند بار شده که خراب کرده باشی آزمونت رو ؟ ایرادی نداره ، سرتون رو بالا بگیرید و گوش بده ببین چی میگم بهتون . اصلا سیاست اصلی برای شرکت در آزمونهای آزمایشی این هست که شما بتونید سطح خودتون رو بسنجید ، ببینید کجای کار هستید ، آزمون آزمایشی جای رقابت و پیشی گرفتن نیست ، فقط میخوایم که خودمون رو بشناسیم ، نقاط ضعف و قوتمون رو بدونیم و برای برطرف شدن مشکلاتمون بیشتر از قبل فعالیت بکنیم . این رو همب گم خدمتتون که ممکن بود این خراب کردن شما در کنکور اصلی اتفاق بیفته ها ، و دیگه پشیمونی برای شما فایده ای نداره و بیشتر خوشحال باش که وقتی در زمان کنکور آزمایشی خرابکاری میکنی فرصت بهبودی شرایطت رو داری و میتونی جبران کنی ، اینجاس میگن که پشیمونی خیلی هم سود و فایده داره برای شما البته اگه تلاش بکنید برای رفع اشکالاتتون و دیگه تکرارشون نکنید .
الان باید شما خوشحال باشید که اشتباه کردید و خراب شده آزمونتون ، خراب کردن آزمون یعنی شما کللللی اطلاعات از نقاط ضعفتون پیدا کردید و میتونید با تلاش بیشتر این نقاط ضعف رو از بین ببرید که این مزیت و برتری رو هر داوطلبی نمیتونه به راحتی به دست بیاره ها ، قدرش رو بدونید . اگه قرار بود همه آزمونها رو خوب باشید و مشکلی بوجود نیاد اصلا چرا باید آزمون رو شرکت کنید شما ؟ چیزی بهتون اضافه میشه ؟ چه فایده ای برای شما داره اشتباه نکردن در آزمون ؟ منظور من این نیستا که بی خیال باشید و بگید هرچه پیش آید خوش آیدا ، نه ، منظورمون اینه که تا جایی که میشه اشتباهاتتون رو کم کنید و اگر هم اشتباهی داشتید اون رو جبرانش کنید .
کنکور یک مسیر سخت و پر پیچ و طولانی و طاقت فرساس ، کلید موفقیت اصلیتون منطقی بودن و مقاوم بودن شما در این راه هست . عزم خودتون رو باید جزم کنید ، دنبال بهونه نباشید ، از شنبه شروع میکنم نگید ، در کل باید بهتون به عنوان مشاور بگم که ” به این فکر کنید که روزانه چه چیزهایی شما رو ناراحت میکنه ؟ از چه کارهایی پشیمون میشید و زانوی غم به بغل می گیرید ؟ همه این موارد رو بنویسید و بچسبونیدش روی درب اتاقتون که جلوی چشماتون باشه و بهش فکر کنید که چه کارهایی می تونید بکنید که اثرگذاری این موارد در زندگیتون کمتر بشه ، مثلا زمانی که شما 4 ساعت در فضای مجازی فعالیت می کنید ، لازمه که میزان استفاده از این وسیله ارتباطی رو در برنامتون کم و کمتر بکنید و کاهش بدید اثرگذاریش رو “

”  به امید موفقیت شما در کنکور سراسری سال 1397   “

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!