راهنمای نگارش پايان نامه کارشناسی ارشد

یکشنبه 26 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

راهنمای نگارش پايان نامه کارشناسی ارشد

مشخصات ظاهری پایان نامه

1-هر انچه که از مشخصات تایپ شده پایان نامه شامل : اطلاعات دانشجو ، اساتید راهنما ، تاپیک پایان نامه و نوع پژوهش با پروپوزال مشخص شده دانشجو همخوانی داشته باشد.

2- بر طبق اساس نامه اگر دانشجو بخواهد در مندرجات بالا تغییری اعمال کند ابتدا باید به صورت کتبی درخواست دهد و بعد از موافقت استاد راهنما باید در جلسه تکمیلی شورای دانشگاه تصویب شود.

3- فونت فارسی تایپ باید از نوع لوتوس و 14 باشد و نوع فونت انگلیسی   Times New Roman  با اندازه 14. طبیعی است برای عناوین و فهرست از فونت درشت تر می توان استفاده کرد. باید دقت کرد که فاصله در صطر های بالا و راست 4 سانتی متر و از پایین و چپ باید 3 سانتی متر باشد. تعداد خطوط هر صحفه نیز باید از 16 تا 22 باشد .

4- محتویات باید بر روی برنامه مایکروسافت افیس و در برگه های سفید یک روی عالی چاپ شده باشند. هنگام تصفیه باید بدانید که علاوه برا نسخه چاپی باید از اخرین نسخه اصلاح شده کامپیوتری شامل ( خلاصه در دو صورت فارسی و انگلیسی منابع فهرست نمودار ها و تمامی فصل ها) به علاوه دو فایل مجزا از خلاصه فارسی و انگلیسی بر روی سی دی یا فلاپی تقدیم واحد تحصیلات تکمیلی دانشگاه شود.

5- باید دقت داشت همه صحفات باید ساده و بدون کادر باشند . قبل از شروع هر فصل و بخش منابع باید یک صحفه سفید مخصوص معرفی شماره فصل و بخش قرار بگیرد. شماره صفحات نیر باید در پایین وسط صحفه باشند و از انتهای برگه یک و نیم سانتی متر فاصله داشته باشد . صفحات سفیدی که نام فصل را عنوان میکند نباید شماره داشته باشند.

6- دقت کنید که صحفه ابتدایی ( به نام خدا ) تقدیر و تشکر و صحفه عنوان ، دفاعیه ، چکیده فارسی و انگلیسی نیز نباید شماره داشته باشند . فهرست نیر توصیه می شود از حرف ابجد استفاده شود.

7- به این مورد توجه کنید که تمام بخش های پایان نامه شامل ( جداول نمودار ها عناوی و …) حتی المقدور باید از کلمات فارسی ایتفاده کرد . بجز در مواردی که واژه معادل نداشته باشیم و یا استفاده از واژه فارسی به ادای مطلب صدمه بزند. علامت درصد نیز باید به صورت نماد % استفاده شود.

8- واژه های انگلیسی که از معدل علمی ان استفاده می وشد باید در پایین همان صحفه به صورت پانویس معادل انگلیسی ان را نوشت. اگر قصد داریم از واژه های اختصاری استفاده کنیم در مرحله نخست به صورت کامل ان را نوشته و در پرانتز معادل اختصاری را میاوریم. اگر ان معادل انگلیسی است باید در پایین صحفه به صورت پانویس اورده شود.

9- نام افراد انگلیسی باید به صورت فارسی نوشته شده باشدو معادل انگلیسی ان در پانویس بیاید. دقت کنید که فونت پانویس باید متفاوت باشد. و همچنین بالای لغت مربوطه در متن با عددی کوچک ان را مشخص کنیم.

10- منابع را باید با توجه به ترتیبی که از ان ها در متن استفاده شده شماره گذاری کنیم و در قسمت منابع با همان تریتب شماره ها را می اوریم.

11- روابط ریاضی نیز باید به ترتیب فصلی که استفاده شدند و تعدادی استفاده شدنشان علامت گذاری شوند به عنوان مثال : رابطه (13-4) نشان می دهد این رابطه 14 ام در فصل چهار می باشد.

12- تمامی جداول و نمودار ها نیز دقیقا به صورت فورمول فوق شماره گذاری می شوند. اگر جدول یا نمودار توضیحی دارد باید درزیر شکل توضیح داده شود.

13-  تمام سیستم های عددی در پایان نامه باید بر حصب واحد متریک باشند و اگر غیر از این باشد باید معادل متریک ان نوشته شده باشد.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!