راهکارهای عملی برای رهایی از سوگ و مرگ عزیزان

یکشنبه 30 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

راهکارهای عملی برای رهایی از سوگ و مرگ عزیزان

یکی از زیبا ترین احساس این دنیای گیتی , عشق است . شاید بتوان گفت عمیق ترین حس است . زندگی با وجود عشق معنای دیگری دارید وقتی شما سر کار هستید و می دانید کسی در خانه منتظر شما است ، ساعات و لحظه های شما سریع تر می گذرند و زندگی شما معنا پیدا می کند . ولی همیشه عشق جاودانه و همیشگی نیست . مطمئنا همه ما در لحظه های اوج رابطه به طرفمان می گوییم که همیشه با هم می مانیم و هیچ چیز نمیتواند ما را از هم جدا کند . ولی واقعیت این است که جدایی هم پیش ما اید و نه برخی اوقات بلکه اغلب اوقات . در ان موقع است که حسی وصف نشدنی دارید . نمی توانید زندگی را بدون شریکتان تصور کنید . غمی جانگداز در وجودتان رخنه می کند . می خواهید برای همیشه تنها باشید و عهد صوفی گری می بندید. در این مقاله به 7 قدمی که باید در سوگواری یک رابطه عاشقانه کرد اشاره شده است .

1 به دلایل توجه نکنید

در وصف این قدم می توان به عبارت عشق چشمان شما را کور کرده است اشاره کرد . وقتی ددر روز های اول سوگواری هستید مدام خاطرات خوب و دوستت دارم هایی که شریکتان به شما گفته را به خاطر می اورید و اصلا سعی نمی کنید به دلایلی که باعث شد شما از همدیگر جدا شوید فکر کنید . در گفت و گو ها با بقیه مدام سعی دارید بگویید که چقدر عاشق همدیگر بودید و اصلا فکر نمیکردید چنین روزی فرا برسد  . به معنای واقعی کلمه به منطق و تعقل روجوع نمی کنید .

2 انکار

من نمی تونم بدون اون زندگی کنیم . این اصلا امکان نداره . در این مرحله شما نمی توانید باور کنید که رابطه شما از هم پاشیده است و دست به هرکاری می زنید تا دوباره ان رابطه را احیا کنید . شما در این مرحله فکر می کنید که تنها عشق واقعی در زندگی شما همان فرد بوده و دیگر نمی توانید به کس دیگری به جز او فکر کنید .

3 چانه زنی

در این مرحله به دنبال بهانه تراشی و دلیل اوردن هستید . اولین دلیلی که می اورید هم این است که این اولین باری نیست که با هم دعوا کرده اید . پس سعی می کنید به هر طریقی شده خود را گول بزنید و به خود بقبولانید هنوز همه چیز تمام نشده است و در راستای احیای رابطه تلاش می کنید .

4 بازگشت به رابطه

بخاط عذاب زیادی که این جدایی برای شما داشته است اولین راه حلی که به ذهن شما می رسید این است که دوباره به رابطه برگردید . پس با شریکتان صحبت می کنید و قول های زیادی می دهید که ایندفعه من عوض می شوم و تمام کارهایی که دوست داری را انجام میدهم و سپس تمام نقصیرات را به گردن می گیرید . درست در همین مرحله است که طرف مقابل عزمش برای ترک کردن شما راسخ تر می شود . چرا که با این اعترافات , او به این یقین می رسد که در این رابطه قربانی بوده است .

5 خشم

یکی از طبیعی ترین واکنش ها به پایان رابطه خشم است . یکی از موهبت هایی که خدا به ما داده است . مردم فمر می کنند که باید از افرادی که بعد از رابطه خشمگین شده اند ترسید ولی واقعیت این است که این افراد قابل اطمینان تر هستند . این افراد آستانه تحملی دارند و بعد از پر شدن آن آستانه سر ریز می شوند . درست است که در ابتدا خمشگن هستند ولی بعد از مدتی خنک می شوند و راحت تر می توانند این معضل را هضم کنند .

6 پذیریش

بالاخره در این مرحله قبول می کند که اب ریخته شده قابل جمع کردن نیست پس دیگر می پذرید همه چیز تمام شده است و البته این پذیرفتن نه از روی خواسته بلکه از روی اجبار است . درواقع این طبیعت انسان است که بعد از مدتی به همه چیز عادت می کند .

7 هدف های جدید

بعد از اینکه پذریفتید دیگر کار از کار گذشته است رو به اهداف جدید می آورید . شاید پیدا کردن یک کار یا شاید وارد شدن به یک رابطه جدید . در واقع در این مرحله سعی می کنیم که سرگرمی هایی به آنچه بر ما گذشته فکر نکنیم . که در واقع به راستی هم همین می شود و بعد از مدتی شما از فکر ان رابطه بیرون می آییید و فقط به اهداف جدیدتان فکر می کنید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!