روشهای اصولی تندخوانی

یکشنبه 2 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

روشهای اصولی تندخوانی

یک : خود را ملزم کنید که چشم های شما کمتر در مطلعه خطوط درسی بایستد. این نکته مهم همان توجه هر چه بیشتر برای مطالب خطوط است .

دو : در زمان مطالعه کردن از خطوط یک پاراگراف چشمانتان را به شکل جهش به طرف جلو وادار کنی حالا هر چه قدر سرعت و تعداد جهش ها کم کنیم روند مطالعه ما بیشتر می شود .

سه: :مکثها به صورت میانگین در دانش آموزانی که با سرعت کمتری مطالعه یکنند در هط خط هشت بار اما شما می توانید این توقف ها را به چهار برسانید .

چهار : در حین خواندن چشمانتان را وادار به حرکت کردن کنید نه دیگر اعضا بدنتان را برای کم کردن مکث چشمتان باید ناحیه بینیایی را بیشتر کنید بدین معنی که تصویر واقع در کنج چشمتان بدون در نظر گرفتن بینایی مستقیم توانایی دیدن داشته باشید .

پنج : خطوط را گم نکنید و باعث گیج شدن چشمانتان نشوید .

شش:باید لغاتی را که در یک دسته قرار دهید و آن هایی را که بایکدیگر ارتباط دارند ترکیب کنید و به صورت جمله ای واحد مورد مطالعه قرار دهید .

هفت : در هنگام مطالعه وسواس به خرج ندهید و به سطوح قبل برنگردید این امر تنها سرعت روند مطالعه را کاهش می دهد.

هشت : مطالب را که حس می کنید به خوبی فرا نگرفته اید با یک مطالعه جامع تکمیلی آن را درک کنید .

نه : با تمرکز و با ادیشه و هدفمند مطالعه کنید به این صورت که قبل از شروع بدانید که چه مطالبی را می خواهید بخوانید این امر باعث می شود مطالب زائد را مطالعه نکنید .

ده : تنها واژه های اصلی را مطالعه کنید و به نکات دستوری تنها در صورت نیاز توجه کنید .

یازده :با لحن بالا و صدایی بلند به مطالعه نپردازید این امر روند مطالعه شما را کند می کند . در مطالعه کردن تنها فکر و چشم هایتان باید در این امر دخالت کند .

دوازده : در هنگامی که مطالعه در فکر خود صدا ارتباطی با کلمه را می گوییم . در واقع این صدا از بدن ایجاد می شود و معمولا می گوییم در دلمان می خوانیم . اما باید مطلع باشیم که اگر قرار باشد هر بار بایستیم تا کلمه در ما قبت گردد روند مطالعه کاهش میابد . در هنگام درس خواندن هر امری که باعث گیج شدن یا جدایی ما از درس شود را حدف می کنیم .

سیزده : زبان انگلیسی باعث می شود که سریع تر مطلب های مرتبط را درک کنید و به سرعت در متن های تحصصی کمک می کند

در پایان شایان دکر است که این مهارت ها تنها و تنها با تمرین و ممارست به دست می آید

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!