روشهای افزایش درصد عربی کنکور

چهارشنبه 29 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

روشهای افزایش درصد عربی کنکور

نکاتی برای اینکه درصد عربی خود را افزایش دهیم

با سلام خدمت شما عزیزان , در این مقاله سعی شده به نکاتی پرداخته بشه که با کمک اونها شما بتونید با سریعترین زمان ممکنه و کمترین استرس وارده تست های عربی خودتون رو بزنید و ترازتون رو بالاتر ببرید ، روشهای افزایش درصد عربی کنکور . دقت داشته باشید که این نکات شامل دهه ها اشنایی با سوالات کنکور عربی و تدریس این درس در دبیرتان های نمونه کشور می باشد . در این بخش ما داوطلبانی که قصد دارند عربی را در کنکور تست بزنند به چند دسته تقسیم کرده ایم .

شما در کدام دسته قرار دارید ؟

گروه نخست : این دسته از دانش اموزان نه تنها با عربی بلکه کلا با درس خواندن مشکل دارند .

 • روشهای افزایش درصد عربی کنکور ، ابتدا سعی کنید با خود کنار بیایید و مسائل را قبول کنید . شما یک دانش اموز هستنید و وظیفه دارید درس بخوانید. اگر علاقه ای به درس خواندن ندارید همین الان درس و تحصیل را رها کنید .
 • برای درس خواندن از کتاب شروع کنید : در سال های اخیر دیگر دانش اموزان فکر می کنند که کتاب درسی دیگر مهم نیس و فقط کتاب های جانبی و تست را می خوانند . باید بدانید که منبع اصلی سوالات همین کتاب ها می باشند .

گروه دوم : این دسته از دانش اموزان در می خوانند ولی بهه عربی علاقه ای ندارند .

 • ابتدا جواب این سوال را در یابید که عربی به درد قبولی در کنکور می خورد . بسیاری از دانش اموزان مدام از خود می پرسند . اخر عربی به چه دردی می خورد .
 • دیدگاه خود نسبت به عربی را تغییر دهید : در طول دبیرستان ما می بایست پایخ همه سوالات را تشریحی می دادیم ولی در کنکور پاسخ درست در جلوی چشم ماست و ما فقط ان را تشخیص دهیم . پر بیراه نیست اگر بگویم عربی کنکور از دبیرتان راحت تر است .

گروه سوم : این دسته عربی را دوست دارند خوب می خوانند و متوجه می شوند ولی نمی توانند تست بزنند .

 • تست های ترکیبی را درک کنید : حتما برای شما پیش اماده بعد از اینکه دبیر شما درس را تدریس کرد و شما کاملا ان را فهمیدید . چند تست کار می کند و به راحتی جواب می دهد ولی شما با اینکه درس را درک کرده اید از پاسخ دادن عاجز اید. پاسخ دادن به تست های ترکیبی علاوه بر اینکه در مورد مطالب جدید هستن دستی هم در مطالب قدیمی تر داردند و معلم عربی شما با تکیه بر تسلط کلی بر عربی به انها جواب می دهد .

روشهای افزایش درصد عربی کنکور ، سوالات عربی شامل 8 تست ترجمه 4 تست درک مطلب 3 تست تشکیل 3 تست تجزیه و 8تست قواعد می باشد . باید درک کنید که در یک سوال تمام یا حتی دوتا از این موارد با هم تلفیق نمی شوند و هر تست درباره یک مفهوم می باشد.

 • درس عربی را همچون درس اختصاصی در نظر بگیرید : یعنی هر روز ان را مطالعه کنید و هر روز ان را مرور کنید .
 • تکنیک ها را یاد بگیرید : جالب است بدانید می توان برخی از سوالات ترجمه را با استفاده از قواعد و برخی از سوالات قواعد را با تکیه بر ترجمه جواب داد. بله ممکن است اگر شما با این تکنیک ها اشنا باشید.
 • سعی کنید عمیق به تست ها نگاه کنید : شاید مسخره به نظر برسد ولی یکی از دلایل اینکه ما نمیتوانیم به تست ها جواب بدیم این است که نمی دانیم سوال از ما چه می خواهد .
 • مهمتر از دانستن تکنیک ها و تسلط برا قواعد تمرین و تلاش است : حتما با بروسلی اشنا هستید . او دیالوگ جالبی دارد : من از کسی که 100 حرکت را بلد است نمی ترسم. ترس من از کسی است که 1 حرکت را 100 بار تمرین کرده است . باید دقت کنید ک تلاش و پشتکار از همه چیز مهم تر است .

گروه اخر : این دسته از دانش اموزان هم درس را خوب بلدند و هم خوب تست می زنند ولی درک درستی از زمان بندی ندارند.

 • روشهای افزایش درصد عربی کنکور ، عربی در نوع خود گرداب است : دقت کنید که دفترچه سوالات عمومی درای 100 سوال می باشد و عربی فقط یک بخش از ان است . از انجایی که عربی دومین قسمت از سوالات است دانش اموزان وقت زیادی صرف ان می کنند و از جواب دادن به سوالات درس های دیگر باز می مانند .
 • کمال گرا نباشید و دنبال 100 درصد زدن نباشید : باید بدانید که 4 سوال قواعد و درک مطلب سخت تر هستند پس به محض رسیدن به این سوالات از انها بگذرید و به زدن بقیه تست ها بپردازید و بعد از زدن تست های دینی و زبان به سراغ ان ها بروید . باید بدانید که نمره یک تست عربی یا یک تست دینی یکی است حال اینکه می توان با صرف زمان برای زدن یک تست عربی 4 یا 5 تست دینی  زد.

چند نکته مهم :

 • دیگر ته دیگ نکات عربی نیز خورده شده است . پس نترسد در کنکور نکته جدیدی نمی اید و فقط عنوان سوال ها عوض می شود.
 • باید دانست که در درس عربی بهتر از هر درس دیگری می توان از تکنیک هوش استفاده کرد .
مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!