روشهای صحیح آزمون دادن

شنبه 7 مرداد 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

روشهای صحیح آزمون دادن

همه ما میدونیم که برای اینکه بتونیم سطح مهارت خودمون رو بسنجیم میبایست مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیریم . خب بیاید در مورد کنکور سراسری صحبت کنیم ، به نظرتون چجوری میشه متوجه شد که شماها چقدر آمادگی دارید برای کنکور ؟

بله ، درست متوجه شدید ، با آزمونهای آزمایشی که میتونیم ازشون بهره مند بشیم . وقتی شما آزمون میدید با این کار چند تا نشون دارید میزنید اولا شما برای آزمون باید برنامه ریزی کنید دوما برای این برنامه ریزی باید تلاش کنید و مطالعه کنید سوما برای این مطالعاتی که داشتید لازمه که هدفمند تر باشید و تست زنی هم کار بکنید تازه چهارما بعد از آزمون دادن باید آزمونتون رو تحلیل کنید در ضمن بعد از تحلیل شما در بخش پنجما لازمه که نقاط قوت و ضعفتون رو پیدا بکنید ، پس دیدید چقدر آزمون دادن مهم هست ؟

یه بار دیگه مراحل روشهای صحیح آزمون دادن رو برای شما عنوان میکنم به صورت خلاصه :

  1. برنامه ریزی جامع بلند مدت ، میان مدت ، کوتاه مدت حرفه ای و تخصصی

  2. یافتن منابع مناسب ، معتبر مطالعاتی و سپس شروع به مطالعه طبق برنامه ریزی انجام شده

  3. تست زنی

  4. تحلیل آزمون یا تستهایی که انتخاب کردید و زدید

  5. یافتن نقاط قوت و ضعف در آزمون آزمایشی

این نکته رو به خاطر داشته باشید که آزمون و تست زنی یک مهارت هست که هرکسی توان رسیدن بهش رو نداره و فقط با تمرین و تکرار و پشتکار و تلاش میشه بهش دست پیدا کرد . شما نمیتونید با خودتون بگید که دیگه نیازی به ازمون ندارم ، حتی اگه روی مبحثی هم راحت میتونید تستش رو بزنید دوباره بعد از مدتی تستهاش رو مرور کنید . برای این کار میتونید با رتبه برترهای سالهای گذشته که اکنون مشاورهای تخصصی موسسه کنکور کمک هستن تماس بگیرید تا به بهترین نحو شما رو به سمت موفقیت راهنمایی کنن . راهکاری که عرض کردم خدمتتون بسیار ساده و کاربردی هست ” تکرار تکرار تکرار ” ، چون ذهن ما جوری ساخته شده که رفتارهای تکراری رو تبدیل به عادت میکنه و وقتی هم که عادتون بشه دیگه سختی ای برای شما نخواهد داشت ( امتحانش کنید و از راهنمایی های تخصصی مشاورین موسسه کنکور کمک نیز راهنمایی لازم رو بگیرید ) .

خب برای اینکه بتونیم شخصیت ازمونی و راهبرد مشخص خودمون رو از همین الان تعیین بکنیم باید چه کارهایی رو انجام بدیم؟

اولین قدم : برای ایجاد شخصیت آزمونی خودمون ، اصلاح کردن طرز تفکرمون هست . شما لازمه که تمام ذهنیت و تصورات قبلیتون نسبت به آزمونها و تست زنی ها رو از ذهنتون کنار بزارید . برای افزایش سرعت و راندمان کاریتون میتونید از تجربه های کنکوری رتبه های برتر سال گذشته هم استفاده بکنید ، میتونید از مشاورین متخصص استفاده بکنید ، از افراد با تجربه در زمینه کنکور استفاده بکنید ، اینکار باعث میشه که اشتباهات شما به پایین ترین حد خودش برسه و موفقیت شما زودتر به ثمر بشینه.

روشهای صحیح آزمون دادن

دومین قدم : به هیچ عنوان آزمونهای خودتون رو با دوستان و آشنایان خودتون مقایسه نکنید ، میدونی چرا ؟ چون مقایسه کردن ترازهای آزمون با دیگران یه بازی دوسر باخت هست . به اصن صورت که اگه ترازهای شما بیشتر از اونا باشه ، شما رو میتونه به تواناییهاتون مغرور بکنه و از مسیر درست دورتون بکنه ، پس به هیچ عنوان خودتون رو با کسی مقایسه نکنید و اگر هم تراز شما کمتر از دوستانتون باشه شما رو میتونه آروم آروم به سمت ناامیدی و ناتوانی بکشونه و این تصور که من از بقیه عقب تر هستم ، من ناتوانم و …  .

سومین قدم : آزمونهای متعددی رو امتحان کنید ، روش تست زنی های خودتون رو به صورت متحد در بیارید ، روشهای مختلف رو به کار بگیرید در تست زنی و ببینید که با کدوم روش بهتر و سریعتر و درست تر میتونید به جواب برسید و همون روش رو پی در پی تمرینش کنید تا در کنکور به راحتی بتونید با روشی که قبلا کلی تمرینش کردید بهتر بتونید از پس تستها بربیاید .

روشهای صحیح آزمون دادن

نکته اصلی و نهایی : حالا بعد از این مراحل سختی که پشت سر گذاشتین ، حالا نوبت عادتهای شماست که شخصیتِ آزمونی شما را تشکیل میده . هنوزم دیر نشده و تابستون هست و کلی وقت دارید ، همین امروز شروع کنید ، برای شروع با شماره 09191111396 تماس بگیرید تا به بهترین شکل شما رو برای رسیدن به موفقیت راهنماییتون بکنیم . هم زمان دارید ، هم روش واحد و تمرین شده ، هم ابزار و وسیله ، هم تکنیکی که متخصصش شدید . فقط این وسط میمونه کوشش و همت و پشتکار شما .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!