روش جمع بندی و مرور شیمی در ماه آخر کنکور

یکشنبه 14 آبان 1396 دکتر علی اصغر رضایی دسته ها

در این مطلب به روش جمع بندی و مرور شیمی در ماه آخر کنکور می پردازیم.

ابتدا باید بگم خدمتتون اینکه شما لازمه از همون اول که درس خوندن رو شروع میکنید ، آینده نگر باشین و به فکر زمان جمع بندی کردن هم باشید و هر موقع که تست زنی میکنید ، اونهایی رو که به نظرتون مهم و کنکوری تر هستن رو نشانه دار کنید تا در دوران جمع بندی کردن بتونید با کمترین میزان تعداد تست ، بیشترین حجم مرور رو داشته باشید و یا هر زمانی که به نکته جدید و مهمی مواجه شدید ،اون رو در دفترچه خلاصه برداریتون یادداشت کنید تا برای زمان جمع بندی هیچ اضطراب و استرسی نداشته باشید .

اگر اینها نشد …

خب با این تفاسیر اگر شما از اون گروه دانش آموزایی هستید که که این فعالیت رو انجام ندادید و دقیقه نو به فکرش افتادین باید بهتون بگم که لازم نیست اضطراب و پریشانی خاصی داشته باشید چون آنقدر کتابهای کم حجم و جمع بندی در بازار هست که نگرانیاتون رو برطرف میکنه .

استرس رو از خودتون دور کنید و تمرکزتون رو روی مطالعتون بزارید :

بعد از عید برای دانش آموزایی که درس هاشون به کلی تموم شده و مرور و تست زنی هم داشتن ، دوران جمع بندی به حساب میاد ، و برای داوطلبایی که درسهاشون به کلی تموم نشده هم باید بگم که بعد از امتحانات ترم دوم که  در خرداد ماه هست میشه دوران جمع بندی ، که در اصل جمع بندی واقعی این زمان شروع میشه که البته نسبت به دیگران وقت کمتری دارن اما بازم بهتر از خیلی از دانش آموزای دیگه هستن و جلوترن . اونایی که از بعد از زمان عید وقت جمع بندیشون هست باید مباحثی که مشکل دارن از شیمی رو بیشتر تمرین و مطالعه و مرور کنن و از روی نکاتی که به صورت خلاصه قبلا یادداشت کردن و یا از روی کتابهای آموزشی درست حسابی بخونن و مرور کنن و تست هایی رو که قبلا نشانه دار کردن رو بزنن و سطح خودشون رو بسنجن و هم یه یادآوری عمیق بشه براشون .

اصلی ترین قسمت جمع بندی :

در دوران بعد از زمان امتحانهای ترم دوم که دوران جمع بندی اصلی به حساب میاد ، دانش آموزا لازمه که سه روز یکبار و دانش آموزای با قدرت تر دو روز یکبار آزمونهای کنکورهای سالهای قبل رو تمرین کنن یا برای اینکه سوالات تکراری نزنن میتونن از تستهای شبیه ساز کنکوری استاندارد به صورت قرار گرفتن در شرایط کنکوری شبیه سازی شده استفاده کنن .

و پس از این که نصف روز برای این آزمون مهم و شبیه سازی شده وقت گذاشتین حتما به سراغ آزمون برید و تحلیل و بررسی کنیدش و اشتباهات خودتون رو پیدا کنید . اگر خدای نکرده یادتون رفته بود لازمه برید اون قسمت از کتاب یا یادداشتهایتون رو دوباره بخونید و ریشه اشتباهتون رو پیدا کنید و برطرف کنید تا خدای نکرده اگر این سوال در کنکور بیاد و شما به اشتباه نیفتین و مشکلی باهاش نداشته باشید .

نکته اصلی و مهم ، حرف آخر :

10 روز آخر یا هفته آخر که دوران تورق سریع مروری دروس هست ، به صورت کلی باید کل کتابهای شیمی که دارید رو بیارید و همه نکاتی رو که خلاصه برداری کردید ، یا سوالاتی را که نشانه دار کرده بودین قبلا زمان خلاصه برداری و تست زنی رو به صورت مروری ورق میزنین تا چشمای شما مجدد با تیترها ؛ سرفصلها ، فرمولها و قواعد و …. آشنا بشه و تو ذهنتون دوباره تداعی و یادآوری بشه ، نگران این هم نباشید که نکنه یادتون نیاد اگه واقعا خوب مطالعه کرده باشید یادتون میاد .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *