روش داشتن زندگی زناشویی شاد

دوشنبه 10 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

روش داشتن زندگی زناشویی شاد

8 روش برای اینکه در زندگی زناشویی شاد باشیم

همه چیز در دوران نامزدی گل و بلبل است و همه زوج های جوان فکر می کنند که قرار است خوشبخت ترین زوج دنیا شوند . ولی مهم است بدانیم که همیشه زندگی به خوبی و خوشی پیش نمی رود و هر از گاهی هم زندگی به کاممان تلخ می شود . بعضی از زوج ها این تلخی ها را به خوبی مدیریت می کنند و بعضی دیگر نیز نمی توانند . در این مقاله سعی شده که با اموزش 8 روش علمی اثبات شده شاد بودن در زندگی را در روح شما هک کند .

1 نخواهید یکدیگر را تغییر دهید

مسلما همه ما رفتار های بد و اعضاب خورد کنی داریم . ولی وقتی شما با همسر خود که عاشقش هستید ازدواج می کنید یعنی همه رفتار های او را دوست دارید . شما نمی توانید مثل یک سلف سرویس فقط رفتار های خوب همسر خود را انتخاب کنید و او را مثل حیوان دست اموز تغییر دهید .

2 تحسین یکدیگر

یکی از بهترین لذت ها وقتی است که کسی از شما تعریف کند . حال تصور کنید که ان یک نفر همسر شما باشید که شما عاشقش هستید . اگر همسر شما مادری نمونه است به او بگویید . اگر غذهای خوشمزه ای می پزد از او تشکر کنید .

3 نگاه دوباره به گذشته

سعی کنید به اتفاقات بدی که در گذشته افتاده است فکر نکنید. در عوض به اتفاقات خوب و کار های نیکی که همسرتان در حق شما کرده است فکر کنید .

4 خوب بشنوید

شکایت ها و انتقاد ها باید شنیده شوند تا بتوان انها را حل کرد . با ارامش و خونسردی به صحبت های همسرتان گوش دهید و اگر کسی با همسر شما مشکل داشت همیشه باید طرف همسر خود را بگیرید .

5 بیش از اندازه خودمانی نشوید

مسلما برای کسی که همیشه همسر خود را با زیباترین لباس ها  و قیافه دیده است مواجه یکباره با تصور همان فرد با شلوار کردی و زیرپوش ابی سخت است . سعی کنید بعد از ازدواج نیز به امر خود برسید.

6 کار های خانه با با هم انجام دهید

یکی از معضلات اصلی زوجین تقسیم کار های خانه است . واقعیت این است که هیچ کس دوست ندارد کار کند . پس باید نوع نگاه به کار کردن را عوض کرد . مثلا اگر شما به تنهایی ظرف به شورید مدت ها طول می کشد ولی اگر با همسرتان این کار را بکنیدهم سریع تر کار انجام می شود و هم به شما خوش می گذرد .

7 با هم ورزش کنید

در واقع این کار دو سود دارد . اول اینکه با هم ورزش می کنید و هر دوی شما سلامت می مانید و دوم این که وقتی با هم ورزش کنید به ارامش نیز می رسید .

8 در هفته یکبار با هم پیاده روی کنید

دکتر ملیسا اندرسون می گوید : بهترین روش برای خوش گذراندن یک زوچ پیاده روی است . در واقع شما هم خوش می گذرانید و هم به سلامتی یکدیگر کمک می کنید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!