سرنوشت کنکور 98

دوشنبه 4 دی 1396 سمانه الکایی دسته ها

سرنوشت کنکور 98

داوطلبان و دانش آموزان زیادی می پرسند که سرانجام و عاقبت کنکور 98 چه می شود و دغدغه زیادی درباره نحوه برگزاری کنکور 98 دارند که در این مقاله به سوالات شما پاسخ گو هستیم تا از نگرانی های شما عزیزان کاسته شود.

عاقبت نحوه برگزاری کنکور 98 برای نظام قدیم ها

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی اعلام کرد: با تغییر نظام آموزشی برگزاری دو کنکور مستقل ولی هم زمان برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید آموزشی وجود دارد.

پس در نتیجه برای داوطلبان و کسانی که طبق نظام قدیم درس خواندن هیچ جایی برای نگران شدن وجود ندارند مخصوصا کسانی که داوطلب کنکور 97 هستند و اولین و آخرین سالی هست که کنکور نظام قدیم را می دهند. در صورت قبول نشدن در کنکور سال 97 می توانند در کنکور 98 طبق نظام آموزشی خود آزمون بدهند.

البته جای این نکته خالیست که باید بگوییم که مسئولین سازمان سنجش گفتند تا نهایی و قطعی شدن این خبر باید صبر کنیم.

در صورت لغو و تغییر خبر رسیده چه کاری باید کرد؟

بر فرض این که خبری که به ما دادند تغییر پیدا کند و یا حتی لغو شود یعنی اوضاع و نحوه برگزاری کنکور 98 به صورت تک آزمون شود و بر طبق دروس نظام جدید که این موضوع هم اصلا جای نگرانی ندارد زیرا تمامی دروس نظام جدید از نظر مبحثی و محتوایی شباهت های زیادی با دروس نظام قدیم دارند و کسانی که کتب نظام قدیم را پاس کردند به راحتی می توانند کتب و دروس نظام جدید را هم بخوانند و بفهمند و کنکور بدهند.

نکته دیگر این هست که در سال های گذشته مثل سال 81 هم چنین تغییری در ساختار آموزشی وجود داشته و کنکور سال 81 همانند کنکور 98 به تغییر در نظام آموزشی برخورد کرد که در سال 81 این مسئله با برگزاری همزمان دو آزمون برای دو نظام قدیم و جدید حل شد.

قوانینی برای نظام جدیدها

با توجه به عوض شدن نظام آموزشی به گفته محمدیان امتحانات نهایی پایه دوازدهم شامل قسمتی از دروس آن ها می شود که به صورت نهایی سراسری برگزار خواهد شد.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!