سوالاتی که هرگز نباید از همسرتان بپرسید

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

سوالاتی که هرگز نباید از همسرتان بپرسید

1 مشکلت چیه ؟ چرا همش اینکارو می کنی ؟

داشتن روحیه انتقاد پذیری بسیار خوب است و همه به شما پیشنهاد می دهند که پیشنهاد پذیر باشید . ولی حقیقت این است که هیچکس از اتقاد خوشش نمی اید و بعد از شنیدن ان ها احساس منفی به طرف مقابل پیدا می کند . اگر این انتقاد از جانب نزدیکان باشد که اوضاع را بدتر می کند چرا که شما انتظار ندارید به عنوان مثال از همسرتان انتقاد بشنوید . فرض می کنیم که همسر شما همیشه شیردمپایی های دست شویی را خیس می کند . اگر شما به او بگویید چرا همش دم پایی ها رو خیس می کنی ؟ نه تنها مشکا حل نمی شود بلکه بزرگتر هم می شود . بهتر است به جای ان به او بگویید : عزیزم وقتی دم پایی ها رو خیس نمی کنی دوست دارم بغلت کنم و بوست کنم . در نگاه اول این جمله شاید احمقانه ( از نظر اقایان) بیاید ولی بعد از چند وقت تاصیرش را خواهید دید .

2 چرا هیچوقت کاری که میگم رو انجام نمیدی ؟

اساسا متهم کردن کار غلطی است و متهم کردن همسر کاری به شدت غلط تر . اگر همسر شما عادت های بدی دارد نمی توان ان ها را با سرزنش کردن از بین ببرید . بلکه باید دنبال راه حل های عطفی تر بگردید . تا حالا کسی را دیده اید که سبک زندگی اش را به خاطر غر غر کردن عوض کند ؟ شما باید طوری رفتار کنید که همسرتان به خاطر شما خودش به این نتیجه برسد که باید رفتارش را عوض کند .

3 و 4 چرا انقدر ( خودخواه , تنبل و قدرنشناس ) هستی ؟ چرا (مهربون تر یا بهتر ) نیستی ؟

یکی از سیستم های مغز این است که در هنگام ناراحتی  ها و مشکلات همیشه خاطرات منفی را به یاد می اورد . برای همین است که وقتی با کسی دعوا می کنید تمتم کار های بدی که او در مقابل شما کرده است به یاد می اورید . پس وقتی از دست همسر خود بنا به دلایلی ناراحت شدید به احساسات بد ان زمان دقت نکنید که انها بسیار گول زننده هستند .

5 چرا اروم تر نمیشی؟

اگر همسرتان بعد از ناراحتی یا دعوایی نمی تواند ارام شود ، حتما دچار استرس است . هرچند گفتن جمله ارام باش برای شما شاید منطقی باشد ولی برای او که ناراحت است اصلا منطقی نیست . بهترین کار این است که او را درک کنید . اگر او بفهمد که شما موقعیتش را فهمیده است قطعا ارام می شود .

6 می خواهی ترکم کنی ؟

بسیاری از دعوا ها و اختلافات شاید سر چیز های کوچک باشند . شاید مثلا یک زوج سر اینکه سشوار خراب شده است دچار اختلافی جزئی شوند ولی با گفتن این سوال اتش های مرافه زبانه می کشند . شاید بسیاری از زوجین این سوال را به عنوان تهدبد بپرسندو واقعا قصدشان چیز دیگری نباشد ولی باید دقت کنید که پسریدن این سوال همچون پاشیدن بنزین بر روی اتش است .

7 مطمئنی هنوز دوستم داری ؟

خیلی کم پیش ما اید که دو طرف یک رابطه از نظر احساسی و عاطفی دقیقا مثل هم باشند . برای همین معمولا یکی از طرفین رابطه به طور مستقیم دوست داتشنتن را نشان نمی دهد . مثلا هر روز صبح شما را نمی بوسد و بگوید دوستتان دارد . وقتی این سوال از این افراد پرسیده شود انها به معنای واقعی در هم می ریزند چرا که این افراد فکر می کنند که تمام کارهایی که کرده اند به چشم نیامده است .

8 و9 می تونم بهت اعتماد کنم ؟ راستش و بهم میگی ؟

اگر این سوالات را از همسرتان بپرسید قطعا علیه شما گارد می گیرد و خودتان کمی به سوال فکر کنید . می تونم بهت اعتماد کنم ؟ شما با او زیر یک سقف می خوابید با هم غذا می خورید بیشتر از هرکسی همدیگر با می بینید . و واقعا هنوز فکر میکنید که نمی توانید به او اعتماد کنید ؟ پرسیدن این سوالات حتی اگر به صورت اتفاقی هم باشد اصلا برای هیچکس خوشایند نیست .

10 چرا انقد به من گیر میدی ؟

مسلما همه ما ازادی عمل می خواهیم ولی باید در نظر بگیریم وفتی ما متعهل شدیم باید برای کار هایمان به همسرمان جواب گو باشم . پس همسر حق دارید در بیشتر موارد در کار های شما دخالت کند .

همه فکر می کنند که رابطه خوبی وقتی شکل می گیرید که شما بدانید چا کارهایی را باید انجام دهید ولی ، یک رابطه خوب وقتی بوجود می اید که شما بدانید چه کار هایی را نباید انجام دهید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!