عشق های خطرناک و آزار دهنده

یکشنبه 12 آذر 1396 دکتر علی اصغر رضایی دسته ها

در این جهان عشق های زیادی وجود دارد و از انواع مختلفی برخوردار هستند ولی مهمترین این عشق ها، عشق های خطرناک و آزار دهنده هستند که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

دو نفر كه عاشق يكديگر هستند ،هر كدام ديگري را ايده ال مي داند. ما نند دو نوازنده كه هر كدام از ديد ديگري بسيار زيبا و دلنشين مي نواز د اما بعد از ازدواج اين دو نفر بايد با هم يك آهنگ و يك موسيقي را ارايه كنند و اين غير از هنر نوارندگي به تنهايي ،نياز به هماهنگي داردآن چيزي است كه فراتر از عشق است ما معتقديم كه هما هنگي آن چيزي است فراتر از عشق است ما معتقديم كه هماهنگي در زندگي مشترك، تا حد زيادي قابل ياد گرفتن است و با آموختن مهارتهاي ارتباطي ،موفقيت ازدواج افزايش مي يابد .

عشق و مخاطب شکاک

انتخاب عاقلانه و عاشقانه همیشه از بزرگترین مشکلات در انتخاب شخص مورد نظر بوده ، این عشق و مخاطب پر خطر دائما احساس خطر و اسیب می‌کند که شخصی می‌خواهد به او صدمه بزند ، از او استفاده کند و یا فریبش دهد و ازاری به او برساند . همیشه به این فکر می‌کند که آیا همسرش به او وفادار است یا خیر ؟ همیشه احساس می‌کند که مورد حمله واقع شده است و به سرعت با خشم و پرخاشگری با دیگران برخورد می‌کند .

عشق و مخاطب منزوی

منزوی بودن در عرف و جامعه امروزی بسیار مشهود و نمایان است ولی مورد استقبال دیگران قرار نمی گیرد ، این افراد به ظاهر آرام،کنار آمدن با تنهایی را از همان دوران اولیه کودکی آموخته اند و بیشتر اوقات در داخل خانه و به دور از تعامل با بچه‌های هم سن و سالشان زندگی کرده‌اند و به همین دلیل در بزرگسالی هم به روابط نزدیک با دیگران انتخاب ندارند و از آن هیچ لذتی نمی‌برند و به غیر از اعضای خانواده هیچ‌کس به آن‌ها نزدیک و صمیمی نیست.

عشق و مخاطب عجیب و غریب

خارق العاده یا عجیب غریب بودن هم فاکتوری دیگر در این میان است ، این گروه از افراد در ابتدای آشنا شدن شخصی جالب و مخصوص به شخص به نظر می‌آیند،اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که با شخصی کاملا عجیب و غیرعادی رابطه صمیمی برقرار کرده‌اید. حوادث و اتفاقات برای او معنای خاصی پیدا می‌کند.غالبا ظاهر عجیب و غریبی دارد.دوستان صمیمی و معدودی دارد و در موقعیت‌های اجتماعی به شدت احساس ناراحتی می کنند، چون دیگران با رفتار عجیب و غریب آنها رفتار مناسبی نمی‌کنند.

عشق و مخاطب ضد اجتماعی

یکی از مشکلات و اختلالات سرسخت روانی ضد اجتماعی ها هستند ، شخص ضد اجتماعی، شخصی خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر او و فرزندان خود بی اعتنا است.این افراد سوءاستفاده گر،دروغ گو و فریب کار هستند که برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند. این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند.

عشق و مخاطب طوفانی

روی اعصاب ترین شخصیت همین افراد می باشند ، اگر شخص مورد انتخاب شما دارای رفتارهای انفجاری و غیر قابل پیش بینی است،اگر رابطه شما با او بارها دستخوش آشوب و آشفتگی و قطع و وصل بسیار می‌گردد و شما همواره به این فکر می‌کنید که چگونه بحران‌های هیجانی عشق و مخاطب خود را مهار کنید،باید گفت شما با یک شخص طوفانی یا به اصطلاح شخصیت مرزی ارتباط دارید.

عشق و مخاطب‌های غیرعادی چند گروه هستند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

عشق و مخاطب نمایشی

نمایشی یا کاریزماتیک بودن ، باید اعتراف کرد که یک شخصیت نمایشی به دلیل ویژگی‌های سرگرم کننده‌ای که دارد برای همه جذاب است. کیفیت اوائل آشنا شدن با یک شخص نمایشی هر چه که باشد، در نهایت توجه‌طلبی بی پایان، هیجانات شدید، ناگهانی و قابل پیش‌بینی نبودن او شما را به ستوه خواهد آورد و در زندگی با او همیشه احساس تنهایی خواهید کرد.

عشق و مخاطب خودشیفته

یک شخص خودشیفته واقعی آنقدر ذهنش به خودش مشغول است که به سختی می تواند جایی را در دنیای خودش به شخص دیگری از جمله شما اختصاص دهد. در ارتباط با یک شخص خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ‌بینی او را تحسین و تمجید کنید. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران هستند و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی ندارند.

عشق و مخاطب هراسان

اگرچه افراد اختلال شخصیت اجتنابی یا همان هراسان افراد بدجنس و پر خطری نیستند، اما زندگی با آنها بسیار خسته کننده است. از آنجایی که یک شخص اجتنابی، کمرو، کم حرف و دارای احساس بی ارزشی و عدم کفایت و هراسان از طرد شدن توسط دیگران است، قبل از کسب احساس اعتماد و اطمینان لازم از تایید شدن توسط شما، از ورود به یک رابطه صمیمانه با شما اجتناب میکنند.

عشق و مخاطب وابسته

چنین شخصی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت. رابطه صمیمی با شخص وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و به حالت والد-فرزندی در خواهد آمد و درنهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید، حالت خسته کننده و توانفرسایی به خود خواهد گرفت.
عشق و مخاطب وسواسی

ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات، قوانین و مقررات می‌شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد. آن چنان کمال گرا هستند که به گونه ای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمی کنند. بسیار با وجدان هستند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *