معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان

یکشنبه 10 مرداد 1395 مهندس امیر مهدی اسلامی دسته ها

معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان

تاریخچه 

دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی استان اصفهان و بزرگترین دانشگاه کشور از لحاظ وسعت است. این دانشگاه پیش از انقلاب ساخته شد و هدف از ساخت آن انتقال دانشگاه صنعتی شریف از تهران به اصفهان بود. دانشگاه در سال ۱۳۵۶ رسماً شروع به کار کرد.

دانشکده ها و رشته ی مورد پذیرش :    

علوم پایه :

فیزیک :  برای دوره کارشناسی گرایشی ندارد.برای تحصیلات تکمیلی شامل گرایش های فیزیک ذرات بنیادی و

فیزیک ماده چگال است. و پژهش محاسباتی ، نظری و آزمایشگاهی در چهار رشته فیزیک هسته ای ، شیمی ،

ریاضی ، آمار است .

مهندسی :

مهندسی معدن ، اکتشاف معدن ، استخراج معدن ،فرآوری ، مهنسی برق ، مهنسی کامپیوتر ، مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک کارشناسی ، مهندسی کشاورزی ( گرایش ها : مهندسی توسعه روستایی ، مهندسی بیوتکنولوژی ، مهندسی آب ، مهندسی باغبانی ، مهندسی خاکشناسی ، مهندسی زراعت و اصلاح نباتات ، مهندسی علوم دامی ،  مهندسی علوم و صنایع غذایی ، مهندسی گیاه پزشکی مهندسی مکانیک بیوسیستم)  ، مهندسی مواد  (گرایش های دوره کارشناسی : مهندسی مواد – متالورژی استخراجی مهندسی مواد – متالورژی صنعتی ) ، مهندسی نساجی ، مهندسی منابع طبیعی ، مهندسی صنایع  و سیستم ها .

جایگاه جهانی و افتخارات :                                                                                                              

دانشگاه صنعتی اصفهان پس از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، تهران و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه چهارم تولید علم کشور طی این مدت را به خود اختصاص داده است.

در رتبه بندی مؤسسه معتبر بین‌المللی تایمز در سال 2015 نیز با کسب رتبه 63، ضمن قرار گیری مجدد در فهرست یکصد دانشگاه برتر با کمتر از 50 سال قدمت جهان، 29 رتبه ارتقاء یافت.

موقعیت مکانی:

اصفهان – خمینی شهر  

ادرس دانشگاه صنعتی اصفهان

ویژگی های خاص :                                                                                                                            

دانشگاه صنعتی اصفهان در حقیقت یکی از قطب های علمی کشور است که با حضور چشمگیر در جشنواره های علمی و مسابقات علمی جهان و ارائه مقالات علمی در معتبرترین مجلات علمی دنیا زنده بودن و پویائی را نمایش می دهد.

ارتباط مناسب این دانشگاه با صنعت و مجهز بودن کارگاه های آموزشی و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی یکی از بارزترین مشخصه های آن است. دانشگاه صنعتی اصفهان مانند یک شهرک دانشگاهی در درون خود تمامی امکانات اولیه برای زندگی را مهیا نموده و نیازهای عمده دانشجویان را مهیا نموده، و بخش پژوهشکده برق وکامپیوترو امکانات ورزشی این دانشگاه خصوصاً استخر سرپوشیده این دانشگاه خیره کننده است

وضعیت خوابگاه :

خوابگاههای دانشجوئی: دانشگاه تعدادی خوابگاه برای استفاده دانشجویان غیربومی دارد که با توجه به محدود بودن این امکانات، با شرایط زیر و رعایت اولویت در ابتدای هر ترم به دانشجویان واجد شرایط واگذار می گردد.

دانشجویانی می توانند از خوابگاههای دانشجوئی استفاده کنند که از هیچ گونه کمک مؤسسات دیگر و وام مسکن صندوق رفاه استفاده ننمایند، شاغل هم نباشند، به دانشجویان ساکن در شهرستانهای حومه اصفهان و خمینی شهر، شاهین شهر، نجف آباد، اصولاً خوابگاه واگذار نمی گردد. این دسته از دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به اداره خوابگاههای حوزه معاونت دانشجوئی مراجعه نمایند. ظرفیت اتاقهای دانشجویان کارشناسی 4 نفر، کارشناسی ارشد 3 نفر، دکتری غیربومی 2 نفر و دکتری بومی 3 نفر می باشد.

معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان

نویسنده: فاطمه نظرمحمدی

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!