معرفی منابع کمک آموزشی روانشناسی

یکشنبه 21 شهریور 1395 سینا تجربه کار دسته ها

در سری مطالب معرفی منابع کمک آموزشی موجود در  بازار کشور، این بار به سراغ درس ” روانشناسی ” رفته و قصد داریم تا نگاهی اجمالی به کتب کمک آموزشی این درس داشته باشیم.

آبی کانون ( قلم چی ) :

کتابی با تست های استاندارد که همچون سایر کتب آبی کانون به علت دارا بودن سوالات آزمون های سال های گذشته قلم چی، می تواند یک بانک تست قابل قبول باشد. خلاصه ها و درس نامه هایی که در ابتدای هر فصل آمده است نیز می تواند به عنوان یک مرور کننده خودکار و فوری مورد استفاده قرار گیرد ؛ هرچند که در درسی به مانند روانشاسی که تمامی خطوط کتاب درسی دارای اهمیت اند، نباید به این خلاصه ها اتکا داشت.

در مجموع کتاب آبی کانون در درس روانشناسی کتاب خوبی است که می توانست با تست های تالیفی نکته دار، کامل تر و بروز تر باشد.

مهر و ماه :

انتشارات مهر و ماه برای درس روانشانسی داوطلبان علوم انسانی، سه کتاب را تدارک دیده است که عبارت اند از:

  • کتاب لقمه : همچون سایر کتب لقمه مهر و ماه، کتابی است جمع و جور و خلاصه که برای مرور سریع مهم ترین نکات تهیه شده، و استفاده از آن در یک ماه مانده به آزمون سراسری منطقی است.
  • کتاب روانشناسی کنکور : کتابی با تست های تالیفی بسیار و درس نامه هایی نچندان جذاب که اشتیاق زیادی برای خواندن برنمی انگیزند و در مجموعه باعث شده که این کتاب آن طور که باید و شاید از پس کار برنیاید.
  • کتاب سطر به سطر : کتابی که باوجود دارا بودن سوالات تستی، تکیه بیشتری بر درس نامه های خود داشته و درصدد آن است که مفاهیم را به صورت جامع و در عین حال روان به خواننده انتقال دهد.

در مجموع سه کتاب روانشناسی انتشارات مهر و ماه نتوانسته اند آن طور که انتظار می رود، خواسته های داوطلبان را برطرف کنند جا دارند تا کار بیشتری روی آنها صورت بگیرد.

خیلی سبز :

کتابی جامع و کامل که ویژگی بارز آن، درس نامه های بسیار آموزنده و جذاب است. این درس نامه ها که درصدد است تا مطالب کتاب درسی را به صورت طبقه بندی شده و منظم و به همراه مثال هایی کاربردی به فراخور متن، به خواننده انتقال دهد، باعث شده است که کتاب روانشناسی انتشارات خیلی سبز به یکی از پرفروش های بازار کتب کمک درسی تبدیل شود.

در این کتاب سعی شده است که نکته ای جا نمانده و داوطلب با خواندن آن تا حدودی از کتاب درسی بی نیاز شود ؛ هرچند این ویژگی باعث می شود کسانی که در بازه زمانی اندک باقی مانده به کنکور،  به دنبال دوره های سریع و مرورهای فوری هستند به سراغ این کتاب نروند.

تست های قوی که جنبه آموزشی داشته و احتمال دارد در کنکورهای آتی مطرح شوند نیز، از دیگر خصوصیات این کتاب است.

گاج :

کتاب گاج نقره ای شامل درس نامه هایی مفصل بوده که به همان شکل نوشتاری کتاب درسی به رشته تحریر درآمده اند. همچنین این کتاب شامل تست هایی پرتعداد است که هم سوالات سال های قبل کنکور سراسری را در خود جای داده است و هم سوالات تالیفی. در هر دو نوع این سوالات، هم تست هایی قوی و نکته دار و هم تست هایی ضعیف، وجود دارد.

در مجموع کتاب گاج نقره ای روانشناسی، کتاب خوبی است که جا داشت و می توانست بهتر از این ها باشد.

نشر مشاوران :

انتظارات از انتشارات تخصصی علوم انسانی همواره بالا بوده است. این انتظارات در کتاب روانشناسی نشر مشاوران تاحدودی برآورده شده است. درس نامه هایی خوب ( که البته میتوانست جذاب تر و همچنین خلاصه تر باشد )، در کنار تست های تالیفی پرتعداد که به سه بخش کنکاشی، حافظه ای و مفهومی تقسیم شده و هرکدام از آن ها با پاسخ نامه های تشریحی مطلوبی همراه شده اند، می تواند یاری کننده داوطلبانی باشد که درصدند تا به درصدهای بسیار بالا در این درس دست یابند.

کتاب پیشنهادی :

هرچند که هر فردی، به تناسب نیازی که دارد، می تواند کتابی را انتخاب کند که برایش مفیدتر باشد، و همچنین از طرفی تمامی کتبی که اسم آن ها در این مطلب آمد معتبر بوده و مورد تایید کارشناسان امر می باشند و بخصوص در درس روانشناسی تمامی انتشارات به خوبی از عهده کار برآمده اند، اما به صورت کلی، کتاب پیشنهادی ما به شما مخاطبین عزیز، ” کتاب روانشناسی کنکور خیلی سبز ” می باشد.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!