مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

پنجشنبه 9 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه . ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتابهایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن متاسفانه .

ولی اصلا نگران این موارد نباشید ، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتابهای آموزشی کنکوری برای شما ، دسته بندی انواع کتابها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه .

در این قسمت تمرکزمون روی کتاب فیزیک هستش که در رشته ریاضی و تجربی مشترک هستن و بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش این درس . پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید .

1)اولین کتاب معرفی شده ، کتاب رمزینه هست با عنوان ” کتاب کلاس رمزینه ” :

به احتمال زیاد اگه به خیلی از دانش آموزای کنکوری این اسم رو بگید بهتون میگن که نشنیدن و باهاش آشنا نیستن چون زیاد مطرح نبوده و متاسفانه کتابهای دیگه ای که به چاپ رسوندن سطح علمی بالایی نداشته و ضعیف بوده ولی از قضا در درس فیزیک کتاب بسیار خوبی رو جمع آوری کردن و میشه ازش برای کنکور به عنوان منبعی معتبر استفاده کرد . ولی باز هم نقطه ضعفی که داره اینه که تستهای مناسب و خوبی برای این کتاب تهیه نشده و بهتون پیشنهاد نمیکنم که بخونید تستهاش رو چون اصلا سطح علمی خوبی نداره . این کتاب چون خیلی سخت گیر میاد خیلیا اصلا پیگیرش نمیشن که مطالعش بکنن اما لازمه که بگم برای دانش آموزایی که میخوان از پایه شروع بکنن مناسب هست .

2)دومین کتابی که معرفی میشه ، کتاب ” فیزیک خوشخوان ” هست :

یکی از سخت ترین و غول ترین کتابهای کنکوری فیزیک هست که به افرادی که روی مباحث مسلط هستن کامل و کتابهای فیزیک پایه رو از کمک آموزشیای گاج و … مطالعه کردن پیشنهاد می کنیم ، چون هم تستهای سنگینی داره و هم درسنامه های سخت و در بسیاری موارد طاقت فرسا . به دانش آموزای تیزهوش و با تسلط بالا پیشنهاد میکنیم که این کتاب رو هم به صورت تخصصی مطالعه داشته باشن که میتونه خیلی کمکشون بکنه .

البته ملاکها و ویژگی اصلی این کتاب این موارد هستن :

 1. مسائل موجود رو با راه حلهای موجود به صورت تشریحی و با تنوع بالا توضیح میده .
 2. تشریح منابع و مسائل به صورت گسترده و در سطح المپیادهای سرسخت علمی .
 3. تمرینهایی با توجه به توانایی دانش آموزان تیزهوش و سطح بالا ارائه میده .
 4. پاسخهای کلیدی تستها رو بهم به صورت چهارگزینه ای داره .
 5. یه مشخصه دیگش هم اینه که سوالات داخلی المپیاد فیزیک رو قید کرده برای دانش آموزا با جوابهای تشریحی .

3) سومین کتاب پیشنهادی که معرفی خواهیم کرد ” گاج ” هست :

از بهترین و مناسب ترین و کم نظیرترین انتشاراتی که واقعا خوب کار کرده همین گاج هست ، مخصوصا در همین درس فیزیکی که داریم در موردش صحبت میکنیم . مزایای اصلیش درسنامه خیلی خوب و داشتن تستهای عالی ترش هست ، یکی از مزایای اصلیشم اینه که هم برای دانش آموزای متوسط مناسبه و هم دانش آموزای قوی ، منظورمون این نیست کسایی که قوی نیستن نخونن این کتاب روها ، نه اصلا ، به نظرم کتابی هست که همه سطحی میتونن ازش به نحو احسن استفاده بکنن و کمکشون بکنه .

مزایایی هم که داره به این شکله :

 1. پرسشهایی که 4 گزینه ای هستن رو غیر تکراری کنکورهای سراسری چه داخل کشور باشه و چه خارج کشور ذکر کرده.
 2. پرسشهای 4 گزینه ای گلچین شده آزمون سراسری گاج و کنکور آزمایشی های سازمان سنجش رو در کتاب آورده .
 3. مفاهیم و تمرینها و مثالها به خوبی عنوان شدن که در قالب پرسشهای 4 گزینه ای ذکر شدن .
 4. بخشی رو با عنوان ” یک قدم تا 100 ” در هر فصل داره که بیشتر از 643 تا تست 4 گزینه ای داره که بیشتر مخصوص دانش آموزای قوی هست که میتونه بسیار کمکشون بکنه .

4) چهارمین کتاب پیشنهادی که معرفی میکنیم ” فیزیک نشر الگو ” هست :

اگه بخوایم رتبه بندی بکنیم اهمیت کتابها رو ، میتونیم بعد از گاج کتاب نشر الگو در فیزیک رو به شما پیشنهاد بدیم ، نشر الگو تو این چند سال اخیر کتابهای خوبی رو منتظر کرده خصوصا همین درسی رو که خدمتتون معرفی میکنیم .

این کتابم مثل کتاب گاج دوتا بخش اصلی داره که پایه و پیش رو شامل میشه که دارای ویژگی های خاصی مثل است :

 1. خلاصه های درس و درسنامه به اضافه تست و مطالب مروری برای یادآوری مطالب کتاب که اهمیت بیشتری دارند .
 2. تستهای تالیفی زیادی داره که تعدادش به 6000 سوال هم میرسه که هم تالیفی هستن و هم کنکوری .
 3. پرسشهای 4 گزینه ای رو دسته بندی کرده و هر فصل به دو بخش که اولیش برای تسلط بیشتر دانش آموز روی مباحث پایه هست و دومیش برای مدت زمان مرور کردن در نظر گرفته شده .

5) پنجمین کتاب پیشنهادی که معرفی میکنیم ” فیزیک خیلی سبز ” هست :

از دانش آموزایی که ای این انتشارات کتاب دارن میتونین بپرسین و مطمئنا بهتون میگن که خیلی سبز همیشه طرفدارای خودشو داشته و داره و ارش رضایت کافی داشتن ، انصافا کتابای خوبی رو هم به بازار ارائه داده . ولی با توجه به اینکه کتاب خوبی هست بهتون پیشنهاد میدم گاج و الگو رو مطالعه کنید ، این کتاب بیشتر روی حواشی تاکید کرده و به اصطلاح زیاده گویی بیهوده داره و کمک زیادی نمیتونه بهتون بکنه .

6) ششمین کتاب پیشنهادی که معرفی میکنیم ” فیزیک قلم چی ” هست :

اصلا بهتون پیشنهادش نمیکنم ، اصلا سمتش نرید . بیخیالش بشید . پولتون رو خرج اینجور کتابا نکنید .

جمع بندی و نتیجه گیری نهایی :

دانش آموزای مسلط و قوی لازمه که با گاج شروع بکنن و کامل بخونن ، و اگر کتاب دومی رو هم میخواستن انتخاب بکنن در کنارش میتونن از نشر الگو کمک بگیرن یا تیزهوشان خوشخوان استفاده بکنن . اولویت با گاج و بعدش الگو هست .

و دانش آموزایی که پایه ضعیفی دارن و قوی نیستن هم از خیلی سبز میتونن شروع بکنن .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!