مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

چهارشنبه 22 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه . ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتابهایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن متاسفانه .

ولی اصلا نگران این موارد نباشید ، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتابهای آموزشی کنکوری برای شما ، دسته بندی انواع کتابها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه . در این قسمت تمرکزمون روی کتاب دین و زندگی هستش که در رشته های کنکوری دروس عمومی بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش این درس . پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید .

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

١. کتاب دین و زندگی راه اندیشه

شاید تعجب کرده باشید که چرا اسم گاج رو اول نیاوردیم ؟ علتش هم کیفیت فوق العاده بالای این کتابه ، مجموعه پیام های آیه ای که دقیقا با پیام های مدنظر کنکور تطابق داره و بسیار عالی و خوب گردآوری شدن از ویژگی های بارز این کتابه تستهایی هست که به دو نوع آورده شده که نویسندگان این کتاب از طراحان به نام کنکوری هستن و دستی بر آتش دارن و بسیار عالی کتاب رو تهیه کردن که بر اساس تستهای کنکوری تهیه شده و غنی هست :
١-تستهای معمولی و سطح پایین تر که ابتدای هر درس بیان شده و یکمی آسونه و میشه راحت زدشون .
٢- هر درس هم ٢۵تا تست طلایی ویژه داره که خیلی خوب و عااالی هستن و خیلی خیلی شبیه سوالات استاندارد کنکوری هستن .

٢. گاج نقره ای دین و زندگی

این کتاب هم مثل کتابهای دیگه موسسه گاج خیلی خوب کار شده و یه شوک بوده برای کنکوری ها  منبع خوبی رو براشون تهیه کرده که میتونه جوابگوی نیازهای خیلی از دانش آموزا باشه . این کتاب مزایای زیادی داره مثل :

* پیام آیه های خیلی خوبی که بسیار شبیه تستهای کنکوری و روشهای طراحی تست هستن .
* نکات مربوط به هم رو بسیار قشنگ به همدیگه ربط داده از 3 کتابی که در کنکور میاد .
*ارتباط ایجاد کردن بین آیه ها ، احادیث و ابیاتی که در کتاب وجود دارن به زیباترین نحو ممکن .

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

٣.کتاب آیات و نکات گاج

برای اینکه بخواید درصد 100 بزنید واقعا میتونه بهتون کمک بکنه البته به شرطی که خیلی خوب بخونیدش و تکرارش کنید ، چون مطالبی کنکوری و بسیار غنی ای داره و فقط ایرادی که داره اینه بعضی جاها خیلی طولانی کرده مطالب رو و میشه گفت مطالب اضافی آورده و باعث خستگی دانش آموز میشه و وقت گیر هم هست .

۴.آبی قلم چی

واقعا این انتشارات قلم چی خیلی از دروس رو اصلا خوب کار نکرده ولی در درس دین و زندگی که میشه گفت یکی از معدود کتابای خوب آبی کانون هست و بهتون پیشنهاد میکنم برای منبع مکمل و تست میتوید ازش استفاده بکنید . بزاریدش کنار و سراغ کتابایی که بالا گفتم خدمتتون برید . فقط یه نکته که در مباحث پیام آیه ها اصلا خوب کار نکردن و اصلا بک کنکوری نداره و نمیتونه دانش آموز رو برای کنکور سراسری آماده بکنه و فقط جنبه این رو داره که در آزمونهای قلم چی میتونید درصد خوبی بزنید همین و بس .

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

۵.دین و زندگی جامع خیلی سبز

اینم کتاب خوبیه ها ولی به پای قبلیا مثل خیلی سبز و گاج نمیرسه ولی خیلیا هنوزم ازش استفاده میکنن که بهشون پیشنهاد می کنم که در انتخابشون تجدید نظر بکنن و روششون رو تغییر بدن . از ویژگی های این کتاب میشه به موارد زیر اشاره کرد:

پیام آیات بسیار بسیار روان و مفهومی عنوان شدن و توضیات کافی داده شده و اصلا مبهم و کلی صحبت نکرده .
* چونکه خیلی از آیاه ها دارای چند بعد و تفسیر و پیام هست و شاید چندین پیام در یک ایه باشد ، در این کتاب برای هرکدام تیتر جداگونه زده شده به این صورت که حتی شما به یک نگاه میتونید متوجه بشید که در مورد چه موضوعی در آیه بحث شده است . راستی اینم بگم که برای اینکه بهتر بتونید مطالب رو به خاطر بسپارید مطالبی رو که مهمتر هستن رو به صورت بولد و پر رنگتر مشخص کرده .
* هر نکته مهمی که در هر قسمتی از کتابها اشاره شده رو در هر مقطعی چه در آیه ها و چه متنها و شعرها و … که ذکر شده به قشنگی هرچه تمام تر به همدیگه ارتباطشون داده .

جمع بندی:

به نظر من برای اینکه سریعتر به نتیجه برسید میتونید از بین کتاب راه اندیشه و گاج یکی رو انتخاب بکنید ، البته خیلی سخته بگم که کدومشون برای شما بهتره ، به نظرم دوتا کتاب رو مطالعه بکنید ، ببینید که با کدومش راحت تر میتونید بخونید و انتخابش بکنید . و این نکته که در مبحث پیام ایه از هر دوتا کتاب استفاده بکنید که هم چیزی از قلم نیفته و هم با انواع برداشت از پیام ایه در کنکور آشنا میشید .

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!