بررسی خشم در آقایان و خانم ها

دوشنبه 17 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

بررسی خشم در آقایان و خانم ها

زنان به دلیل ان که مقادیر زیادی استروژن در خون خود دارند ، هنگام عصبانیت دوست دارند درد و دل کنند و با کسی حرف بزنند . وقتی به سخنان زنان توجه نشود جریان خون در قسمت هیپوتالاموس مغز انها بالا می رود . این قسمت از مغز مربوط به خاطرات است . برای همین به سرعت تمام کار های بد همسر و خاطرات بدی را که وی برای او رقم زده به یاد می اورد . برای همین مرد ها همیشه در حین دعوا فکر میکنند که همسرشان اصلا به کار های خوبی که برای او کرده است دقت نمی کند .

مرد ها وقتی عصبی می شوند به دلیل داشتن هجم بالای تستسترون ، خون در قسمتی از مغز انها جریان بیشتری پیدا می کند که مسئول بخش رفتار ها و اعمال است . و بازده ای خروجی این کار خشونت و داد و فریاد است . خانوم ها معمولا با گفتارشان باعث رنجش اقایان می شوند مثلا : از همان اول اشتباه کردم با تو ازدواج کردم . تمام  خانواده شما مثل هم هستند و … ولی مرد ها بعد از این که این سخنان را شنیدند به صورت عملی عصبی می شوند که حتی ممکن است منجر با کتک زدن همسر بینجامد . بهترین کار برای اقایان این است که برای کنترل خشم خود در هوای ازاد قدم بزنند .

سلطه گری

مرد ها همیشه دوست دارند که انها رییس خانه باشند و حرف حرف انها باشد . ولی در جوامع امروزی این گونه رفتار ها دیگر جایی در دنیا ندارد . اقایان باید سعی کنند که هنگام عصبانیت با افکار منطقی خود را ارام کنند چرا که این کار باعث می شود هرمون استروژن در انها ترشح شود که باعث می شود انها احساسات زنانه داشته باشند و دچار برخود فیزیکی نشوند . اگر استرژن در خون بالا برود اگر هم مرد عصبی شود دیگر بازدهی فیزیکی ندارد .

مهمترین نکته

نمی توان کسی را پیدا کرد که ادعا کند هیچگاه عصبانی نمی شود . بالاخره خشم ها یکی از احساسات بدن است و درست به اندازه بقیه احساسات مهم است . خشم اگر در جای درست استفاده شود خیلی هم خوب و کاربردی است . ما باید دریابیم که کجا خشم و عصبانیت نیاز است و کجا امری باطل و بیهود است . باید دقت کرد که وقتی عصبی می شویم سریع رو به افکار منطقی ببریم چرا که باعث می شوند بخض لیمبیک مغز فعال شود . این بخض مسئول منطق است . هر چه این بخض در هنگام عصبانیت فعال تر باشد شما راحت تر خشم خود را کنترل می کنید و از اسیب رساندن به خود و فرد مقابل جلوگیری می کنید . در زندگی زن و شوهری مسائل زیادی وجود دارند که باعث عصبانیت می شوند ولی شما باید یاد بگیرید که خشم خود را کنترل کنید یا با موقع از ان استفاده کنید تا زندگی موفقی داشته باشید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!