هدف از تحصیل در خارج از کشور

شنبه 25 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

هدف از تحصیل در خارج از کشور

مهمترین چیز در هر چیزی تعیین هدف می باشد. اگر شما می خواهید برای ادامه تحصیل به خارج مرز ها بروید و هدف ندارید، یقینا در حال انجام یک اشتباه هستید. پس باید بدانید هدف شما از تحصیل در خارج چیست. ایا انقدر مسمم هستید که رنج دوری از والدین و زندگی در کشوری غزیبه را د راستای رسیدن به هدف خود تحمل کنید؟در ادامه این مطلب به هدف گذاری ها می پردازیم.

گرفتن ویزایی تحصیلی در کشور های خارجی

هدف از تحصیل در خارج از کشور ، اگر شما قصد دارید بعد از تحصیل در دانشگاه های خارجی به کشورتان ایران بازگردید و مشغول کار شوید، ابتدا باید بدانید که کدام دانشگاه های کدام کشور  را وزارت علوم ایران تایید می کند. بعد از این که کشور مورد نظر خود را انتخاب کردید باید لیستی از دانشگاه های ان کشور فراهم کنید و ببینید رشته شما در کدام داشنگاه تدریس می شود. در انتخاب رشته دقت کنید که در سال های اتی ایا ان رشته در ایران بازار کار دارد یا نه. باید به این نکته توجه کنید که طول سال های اموزش هر رشته در هر کشور متفاوت می باشد .

هدف از تحصیل در خارج از کشور ، اگر قصد دارید بعد از اینکه مدرک خود را گرفتید در همان کشور اقدام به پیدا کرن کار کنید و سپس انجا زندگی کنید و اقامت دائم بگیرید باید این نکته را بدانید که کدام کشور ها در پذیرفتن مهاجر ها خوب عمل میکنند یعنی مهاجر پذیر می باشند. ارگ شما در کشوری مدرک خود را بگیرید که علاقه به مهاجر پذیری نداشته باشد ، بعد از مدت کوتاهی باید به کشور خودتان برگردید. بعد از اینکه این کشور ها را شناسایی کردید باید با اژانس های کاریابی مشورت کنید که ایا ان کشور در رشته شما علاقه به استخدام نیروی خارجی دارد یا نه.

با استفاده از تحصیلات به کشور های دیگر مهاجرت کنید

اگر قصد دارید بعد از اینکه مدرک خود را گرفتید در کشور ثالثی اقدام به کار کردن کنید و اقامت بگیرید باید ابتدا بدانید که مدرک تحصیلی شما را کدام کشور ها قبول دارند و با ان مدرک چه کار هایی می توانید انجام دهید. البته ذکر این نکته الزامی است که همه کشور ها فارغ از مسائل سیاسی به منظور پیشرفت خود دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه های نمونه و قلبل قبول گرفته باشند را به راحتی می پذیرند.

تکمیل کردن تحصیل خود در خارج از ایران

در انتها اگر قصد دارید برای تکمیل رشته خودتان به خراج از کشور رفته و رشته خود را در مقاطع رفیع تر تحصیل کنید باید تحقیق کنید که ایا ان کشور رشته شما را در قاطع بالاتر درس می دهد یا نه و همچنین ایا ان کشور مدرک فعلی شما را قبول دارد یا نه. چه بسا دانشجویانی که سال های عمرشان را برای گرفتن مدرک مورد نظر کشور مربوطه چون مدرک فعلیشان را قبول نداشت تلف کردند.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!