هزینه های تحصیل در خارج از کشور

یکشنبه 26 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

هزینه های تحصیل در خارج از کشور

آنچه که باید پیرامون هزینه های تحصیلی در کشور های دیگر باید بدانیم

یکی از تصورات و آرزو های هر دانشجو مستعدی تحصیل در خارج است کشور است . اما ار اصلی ترین نکات که باید قبل از تحصیل در کشور های دیگر باید بدانید بررسی جهات مختلف این امر و اصلی ترین نکته آن واکاوی هزینه های مختلف و اختمالی زندگی و تحصیلی در کشور مورد نظر است ، شایان دکر است برسی نکات مالی می تواند در انتخاب صحیح کمک کند .

بررسی هزینه زندگی برای تحصیل در خارج از کشور
اولین نکته ای که در زمینه تحصیل در خارج از کشور به دهن می رسد . میزان هزینه های تحصیلی و هزینه های مدت زمانی زندگی در آن کشور است . مسلما معمولا دانشجویان به دنبال یافتن کشوری هستند که هزینه های اقامت در آن کشور کمتر باشد هزینه های تحصیلی نیز در آن کشور کمتر می باشد .

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور
یکی از موارد سوال برانگیز برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور های خارجی است .
برخی از کشور ها برای دانشجویان که تمایل به تحصیل در آن کشور را دارند . هزینه اقامت ، تحصیل و حقوق ماهیانه را پرداخت می کنند که می تواند به صرفه باشد و باعث جمع شدن اندوخته مالی گردد البته شایان دکر است این نوع بورسیه ها محدودیت های خاص خود را دارند و تا زمان قطعی شدن بورسیه مبلغی از سوی آن کشور به شما پرداخت نمیگردد . این نوع بورسیه در اکثر موارد متعلق به دانشجویان است که در مقطع دکترا تحصیل میکنند .

بورسیه های دیگری نیز وجود دارد که از شرایط خوبی را ندارند . البته اغلب شهریه ها تنها نیمی از هزینه های تنها تحصیلی را می پردازند و هزینه های های زندگی یا حقوق ماهیانه را ندارند . دسته دیگری از بورسیه های تحصیلی وجود دارد که فاقد هزینه ها یا پرداختوجوهات کمکی مالی هستند یا در ازای کار دانشجویی مبلغ کمی پرداخت می گردد ، لازم به ذکر است که نوع دیگری بورسیه نیز وحود دارد که دانشگاه ضمن تحصیل یا کمک مالی از دانشجو تعهد کاری گرفته می شود که البته این توع بورسیه محدود می باشد.

نکته قابل تامل این است که قبل از هرگونه تصمیم گیری در رابطه با تحصیل باید میزان هزینه های کشور محل تحصیل را بررسی نمایید تا بتوانید به بهترین نحو به تحصیل بپردازید ، قبل از تحصیل دانشگاه مربوطه و قوانین و محدوده زمانی ثبت نام جهت بورسیه را حتما مطالعه نمایید . یکی از شایع ترین نوع تبلیغات در رسانه های گروهی ، تبلیغات تحصیل رایگان در کشور های مختلف است . می توان با قاطعیت گفت تحصیل به عنوان رایگان در کشور های مختلف خارجی تقریبا غیر قابل تصور است . البته شاید در برخی از کشور های نسبت به دیگر کشور ها کمتر باشد اما دانشجو ملزم به پرداخت وجوهاتی بابت بیمه دانشجویی یا خدمات تحصیلی یا آموزشی می باشد . پس می توان وقت خود را پیرامون بررسی تبلیغات این گونه هدر ندهید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!