چگونه همسری بی نظیر و نمونه باشیم

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه همسری بی نظیر و نمونه باشیم

8 ترفند برای ابراز علاقه برای افراد کمتر رمانتیک

فدریکو فدرینی روانشناس ایتالیایی اعتقاد دارد که یکی از سخت ترین کار ها برای انسان ابراز علاقه است . خیلی از ما در خانه هایی بزرگ شده ایم که پدر و مادر در جلوی جشمان ما قربان صدقه یکدیگر نمی رفتند . همدیگر را بغل نمی کردند و به هم جملات محبت امیز نمی گفتند . این دلیلی است که بیشتر ایرانی ها از ابراز علاقه عاجز هستند و نمی توانند ان را به خوبی بیان کنند . در این مقاله سعی شده 8 ترفند ساده برای ابراز علاقه به شما معرفی شود .

خوش مشرب باشید

یکی از راحت ترین راه ها برای ابراز علاقه خوش مشرب بودن است . برای اینکه در مرحله اول بتوانیم راحت ابراز علاقه کنیم ابتدا باید خودمان را قانع کنیم . اگر ما خود را اماده نکنیم و علاقه خود را ابراز کنیم ان طور که باید و شاید خوب از اب در نیم اید و به نظر می رسد ما در حال فیلم بازی کردن هستیم . با خوش مشرب بودن می توانیم ابتدا به این خودباوری برسیم که ما می توانیم ابراز علاقه کنیم .

از همسر خود سوال کنید چه چیزی می خواهد

خیلی ساده است . قبل از انجام هر کاری از همسر خود سوال کند ایا او هم می خواهد یا نه . به این صورت که اگر به اشپرخانه می روید تا اب بخورید از او بپرسید ایا او هم اب می خواهد یا نه. همین رفتار ساده به همسرتان می گوید که شما به او اهمیت می دهد و به نوعی علاقه خود را ابراز می کنید .

به والدین همسرتان تکریم بورزید

هر از گاهی حال و احوال والدین همسر خود را بپرسید یا در مناسبت های خاص مثل روز پدر یا مادر برای انها کادو بخرید و به دیدن انها بروید . مهربان بودن با والدین همسرتان یکی از راحت ترین راه ها برای نشان دادن علاقه شما به همسرتان است .

به همسرتان گوش فرا دهید

برای اینکه همسرتان را خوشحال کنید حتما نباید برای او کادو بخرید یا او را به صفر ببرید . گاهی با یک مکالمه ساده می توان عمق صمیمیت را به همسر نشان داد . واقعیت امر این است که انسان ها بیشتر به رضایت قلبی نیاز دارند و شما می توانید با روزی 1 یا 2 ساعت حرف زدن با همسرتان حتی در مورد چیز های ساده به ان رضایت قلبی برسید .

بدون منظور پیش داوری کنید

هر از گاهی پیش می اید که شما محبور می شوید با همسر خود مخالفت کنید . این موقعیت می تواند راجه به مسائل کلان باشد همچون : بچه دار شدن یا نشدن ، یا حتی می تواند در مورد مسائل جزئی باشد مثل خرید یک قاب عکس . باید بدون پرخاشگری یا توهین مخالفت کنید . سعی کنید با اوردن دلایل منطقی به او بفهمانید که نظرش درست نیست .

کمک کردن در کار های روزمره

انجام دادن کار های روزمره مثل ظرف شستن کار های خسته کننده و دوست نداشتنی هستند . گاهی بهتر است با همدیگر ظرف ها را بشورید. این کار چند مزیت دارد . اول اینکه کار ها سریع تر انجام داده می شوند . دوم اینکه کار های روزمره همچون تفریح می شوند و سوم این که رابطه شما محکمتر می شود .

همیشه رابطه برایتان ارجعیت داشته باشد

در نظر داشته باشید که مثلا یک شب بیرون رفتن با دوستان فقط به اندازه یک شب خوش می گذرد ولی شما باید تا اخر عمر با همسرتان زندگی کنید . پس با خود فکر کنید ایا ناراحت کردن همسری که قرار است تا اخر عمر با او باشید مهم تر است یا ناراحت کردن دوستانی که شاید در طول ماه اصلا ان ها را ملاقات نکنیم .

کارهای روزمره را مانند تفریح انجام دهید

مثلا یکی از کارهایی که همیشه باعث عذاب است فرش شستن است . ولی اگر شما در حال فرش شستن با یکدیگر شوخی کنید و روی یکدیگر اب بریزید تبدیل به تفریح می شود .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!