ویژگی های افراد خودشیفته

دوشنبه 10 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

ویژگی های افراد خودشیفته

همه درصدی از خودشیفتگی را در خود داریم . کمی تا قسمتی خودشیفته هستیم . باید بدانیم که اینکه صرفا در بعضی موارد خودشیفته باشین به معنای این نیست که ما کلا ادمی خودشیفته هستیم . جالب است بدایند بعضی از مردم نمی دانند که خودشیفته هستند . پس با ما همراه باشید تا با انجام یک تست روانشناسانه دریابید که ایا خودشیفته هستید یا نه .

تست خودشیفتگی

تین تست از 6 بخش نشکیل شده است که شامل 6 پرسش می باشد و هر پرسش از 0 تا 5 نمره  دارد . اگر شما همه ویژگی های پرسش را داشته باشید 5 ، و اگر اصلان شبیه به سوال نباشید به خود 0 می دهید و در اخر نمره خود را جمع می کنید .

1 گوش دادن یک طرفه

اگر وقتی در حال مکالمه با افراد هستید و بعد از اینکه صحبتتان تمام شد و نوبت به مخاطبتان رسید و هیچ اشتیاقی برای گوش دادن نداشتید باید به خود یک 5 بزرگ بدهید . در این نوع مکالمه نظرات و حرف های طرف مقابل اصلا برای شما مهم نیست و همواره با خود می گویید چرا زودتر حرف هایش تمام نمی شود .

2 فقط من مهم هستم

اصلا نظر بقیه مهم نیست . بقیه کلا اشتباه می کنند . من حق دارم راجع به موفقیت هام حرف بزنم و بقیه ازم تعریف کنند ولی بقیه نه . تمام داستان هایی که من تعریف می کنم درست هستند و همه باید علاقه نشان بدهند . اگر این گونه هستید نه تنها به خود 5 بدهید بلکه سرتان را هم محکم به میز بکوبید .

3 قانون برای دیگران است

من اگر خطایی کنم یا اینکه قانونی را دور بزنم حق دارم و اشکالی ندارد . ولی دیگران حق ندارند از قانون سو استفاده کنند . نمره ای که من با تقبل می گیرک بسیار با ارزش است و اگر کس دیگر با تقبل نمره بگیرد نمره اش هیچ ارزشی ندارد .

4 دغدغه های دیگران به منزله انتقاد است

هیچ کس حق ندارد  از من ایراد بگیرد حتی اگر بخواهد مرا نصیحت کند گویی من را نقد کرده و نقد از من به کلی تباه است ، چرا که من بی نقص هستم و این فقط دیگران هستند که دچار نقص هستند . من حق دارم از همه انتقاد کنم ولی بقیه این حق را ندارند چون بی نقص نیستند .

5 همیشه حق با من است

اگر مشکلی پیش بیاید همیشه حق با من است . نکند فکر کردی من اشتباه هم می کنم؟ من همیشه کار های درست را انجام میدهم من هیچگاه دچار اشتباه نمی شوم پس من نباید هیچگاه معذرت خواهی کنم . اگر مشکلی پیش بیاید این را همیشه در خاطر داشته باش که مقصر تویی .

6 من میتوانم زود عصبی شوم

چی ؟ تو به من گفتی بالای چشم من ابرو است ؟ چطور به خوت جرات دادی همچین چیزی بگی ؟ من همیشه حق دارم با کوچکترین حرف ها و کوچکترین انتقاد ها عصبی بشم چرا که من وجود بی نقصی هستم .

نمرات:

نمره 10 یا کمتر : تبریک میگویم شما اصلا خودشیفته نیستید .

نمزه 10 تا 18 : متاسفانه شما کمی خودشیفته هستید. البته نه انقدر که کفر بقیه را دربیاورد ولی با این حال بقیه اذیت می شوند .

نمره 18 تا 24 : شما به شدت خودشیفته هستید و همه این قضیه را می دانند . اگر بخواهید تغییر کنید هنوز وقت هست . بهتر است تا دیر نشده عادت بد را از خود بدر کنید.

نمره 24 یا بیشتر : شما دیگر مرز های خودشیفتگی را درنوردید و افق های جدیدی را پدیدار کردید . شما یکی از خودشیفته ترین انسان های جامعه هستید .

افراد خودشیفته مفید هستند

یکی از ویژگی هایی که افراد خودشیفته دارند دست و دلباز بودن انها است . این افراد معمولا مبالغ هنگفتی را به موسسه های خیریه کمک می کنند .  البته یکی دیگر از معضل های انها این است که همیشه می خواهند رفتار خوب و موقرشان را به افراد غریبه نشان بدهند برای همین با خانواده رفتاری بد دارند .

خودشیفتگی همراه با عصبانیت :

بعضی ها چون نمی توانند نظر مخالف یا انتقاد را تحمل کنند به سرعت عصبی می شوند . در مواجه با این افراد باید ارامش خود را حفظ کنیم  و بهتر است از شخوی در مکالمه های خود استفاده کنیم .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!