چگونه ذهن خود را آزاد و رها کنیم؟

دوشنبه 17 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه ذهن خود را آزاد و رها کنیم؟

به آنچه می خواسته ام نرسیده ام . ارزو و امال از ویژگی های جدا نشدنی هر انسانی است . شما کدام انسانی را می شناسید که در اوغات فراغت به ارزو هایش فکر نکند و ان ها را در ذهن خود مجسم نکند . مگر غیر از این است که ما هر کاری که میکنیم در جهت ایجاد و فراهم کردن ارزو های خودمان است؟ تمام این ارزو ها دنیا و عمر مار تشکل می دهند ، ولی گاهی پیش می اید که ما دست ارزو های خود می کشیم و تنها به داشته هایمان بسنده میکند . ان لحظه ای است که خود واقعی شما میمیرد . حدیثی زیبا از امام علی هسا که می گوید : انسان وقتی می میرد که ارزو هایش بمیرد . این ارزو ها هستند که محرک انسان هستند . اگر من امید و ارزویی نداشته باشم به چه دلیل باید 7صبح بیدار شوم و رزش کنم؟ چرا باید 8 سال سخت در دانشگاه درس بخوانم ؟ سوالی که مطرح می شود این است که چرا بعضی از ارزو های خود دست می کشند؟

همه ما در زندگی برای رسیدن به هدف هایی تلاش کردیم و شکست خوردیم . هیچ انسانی را نمی شناسید که در زندگی خود شکست نخورده باشد . شاید زیباترین تعریف برای شکست تشبیه انسان به شمشیری است که باید ضربه های سخت چکش را تحمل کند تا ابدیده شود . این شکست ها در واقع راه های پیروزی را به شما نشان می دهند . اگر اینگونه فکر کنید که شما شکست خورده اید پس به جایی نمیس رسید متاسفانه باید بگویم که قطعا چنین می شود . شما باید روحیه ای قوی داشته باشید . باید مدام به خود بگویید من لایق بیشتر هستم . من به جایی که الان هستم تعلق ندارم . این شکست های بخضی اعظمی از درگیری ذهنی ما هستند . ما باید راه هایی بیابیم که از شر انها خلاص شویم . می توان به موسیقی خوب گوش داد . می توان سرگرمی خوبی پیدا کرد و خود را سرگرم کنیم . می توانیم حیوان خانگی بگیریم .

خود را در مسیر دست قرار دهید

درست است که مهمترین چیز تلاش کردن است ولی همه چیز نیست . فرض کنیم شما سخت کوش ترین دانه پرتقال در تمام کشور هستید و سپس سعی می کنید در کویر درخت شوید و میوه بدهید . مهم نیست چقدر تلاش کنید مهم نیست چقدر سختی بکشید چون قرار نیست که یک دانه پرتقال در کویر عمل بیاید . پیدا کردن مسیر درست نیز دقیقا همانند دانه پرتقال است . اگر شما دانه سیب هستید باید به مناطق سرد بروید . اگر پسته هتید به کویر بروید . پیدا کردن مسیر درست در زندگی می تواند شما را به تمام خواسته هایتان برساند . باید بدانید در چه کاری استعداد دارید باید بدانید چه کاری درشهر شما در محل زندگی شما مسمر ثمر است .

گذشته را به سطل زباله پرت کنید

بسیاری از مردم هستند که در گذشته زندگی میکنند و این مردم به باور من همگی زجر می کشند . جالب است بدانید در ذهن ما همیشه خاطرات منفی که در گذشته داشتیم هک می شوند و زود تر در دسترس قرار میگیرند . که البته دلیل علمی هم دارد چون مغز با بیاد اوری خاطرات منفی و تلخ باعث می شود ما از تکرار انها پرهیز کنیم . ولی خوب باید بدانید که تنها سود نگاه کردن به گذشته در این است که گاهی برگردید و به خود افتخار کنید که چقدر از ان دوران دور شده اید . افرادی که همیشه گذشته را ملاک قرار می دهند هیچ گاه موفق نمی شوند . پس اگر می خواهید به ارزو هایتان برسید باید دست رد به سینه گذشته بزنید

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!