چگونه می توان ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم ؟

یکشنبه 2 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه می توان ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم ؟

چگونه می توان در درس ادبیات به  همه سوالات پاسخ گفت :با بررسی دفتر آزمون سراسری درس ادبیات درمیابیم که درس ادبیات به چهار دسته تقسیم می شود معنی کلمات و نکات املابرای افزایش مهارت در این بخش اموری را باید انجام دهیدکه عبارت اند از

 1. کلمات و واژه های ضورری که دارای اهمیت بیشتری هستند را هایلایت کنید

 2. واژه های مهم املایی و معنی لغات مهم را در یک دفترچه جداگانه جمع آوری کنید 

3. درکل هفته وقتی به صورت مستمر زمانی را برای مرور لغات و واژه های املایی اختصاص دهید 

نکته مهم :واژه ها آخر کتاب درسی را با تمرکز بخوانید   تاریخ ادبیات این بخش نیاز به مطالعه مستمر و حفظ مطالب را دارد .بخش های تاریخ ادبیات با دقت مطالعه کنید و کتب و تاریخ زیستن طبقه بندی کنیدسعی کنید برای فراموش نکردن مطالب تاریخ ادبیات آن را به صورت رمز گردانی یا با خلاصه برداری و نوشتن با رنگ ها زیبا مرور کنید نکات مرتبط با تاریخ ادبیات موجود در آخر کتاب را هرگز فراموش نکنید زبان فارسی و آرایه های ادبیاین تو بخش به خاطر تشابه در یک بخش ببرسی می کنیم .

هردو دارای قوانینی هستند که باید این قوانین را بخاطر سپرد ولی حفظ این نکات تنها به ما کمک نمی کندیک رنگ را به آرایه ها اختصاص دهید که هنگامی که مورد مطالعه قرار می دهید یا استاد مربوطه به آن اشاره کرد در کتاب درسی مشخص کنید در جمله هایی که دارای اهمیت بیشتری هستندتمام آرایه های ادبی و لعغات را بررسی کنید بعد از انجام این دو نکته و بررسی تست های سنوات گدشته می توانید به این بخش مسلط شوید .

در زمینه زبان فارسی نیست همین نکات را انجام دهید و از تست های سنوات گدشته غافل نشوید و هیچگاه این درس را از مطالعه حدف نکنید  قرابت معناییآخرین بخش و شاید به عبارت دیگر پر اهمیت ترین بخش را می توان قرابت معنایی عنوان کرد . اکثر دانش آموزان با نحوه مطالعه قرابت معنایی مشکل دارند ولی رفته رفته می توانند با استفاده از متد صحیح پیشرفت کنند قرابت معنایی بخشی است که مسلما به فهم شما از ادبیات بستگی دارد . شاید ضروری ترین کار در فراگیری این بخش افزایش فهم ادبی شما ست سعی کنید معنا و کاربرد و هدف اصلی شعر را درک کنید و میان آن ها و ابیات کتاب خود ارتباط معنایی ایجاد کنیید . نحوه مطالعه در زمینه قرابت معنایی باید مستمر و در طول هفته برای مثال 40 دقیقه باشد بعد از مطالعه نیز حتما تست ها سنوات مختلف کنکور های سراسری را بررسی کنید و با نحوه این سوالات آشنا شوید .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!