چگونه می توان همیشه خوشحال بود ؟

شنبه 15 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه می توان همیشه خوشحال بود ؟

یکی از اهداف زندگی ، شاد زیستن است . شادی به ما کمک می کند تا در همه ابعاد زندگی موفق شویم . چرا که داشتن روحیه ای شاد باعث می شود تا  ما کار خود را بهتنر انجام دهیم / شاد بودن نه انقدر ها راحت است که همه بتوانند انجام دهند و نه انقدر سخت که کسی نتواند ان را انجام دهد . با ما همراه باشید تا با ترفند های برای شاد زیستن اشنا شوید .

اجتماعی بودن

هر چه دایره دوستان و اشنایان ما بیشتر باشند به نفع ما است . چرا که هر کدام از انها قصه منحسر به فرد خود را دارند و می توان در حین مشکلات از انها کمک گرفت . در واقع داشتن دوستان زیاد یعنی داشتن اپشن های بیشتر . دقت کنید که نمی توان با همه افراد دوست صمیمی شد .

بیش از حد تواضع به خرج ندهید

اگر شما در کاری خوب هستید باید ان را بگویید . دلیلی ندارد که ان را مخفی کنید . اگر به عنوان مثال کسی از شما پرسید ایا سرعت تایپ بالایی داری؟ بگویید اری . چون ا گر تواضع به خرج دهید و بگویید : نه معمولیه . ممکن است یک پیشنهاد کاری خوب از طرف ان فرد را از دست بدهید .

کاری را که دوست دارید انجام دهید

متاسفانه بیشتر مردم کار هایی را انجام می دهند که جامعه از ان ها انتظار دارند و نه کار هایی که خودشان دوست دارند . برای همین است که هیچ گاه از زندگی لذت نمی برند . اگر دوست دارید که با صدای بلند در خیابان بخندید این کار را بکنید . نگذارید تابو های سنتی جلوش شاد بودن شما را بگیرند .

دوستی با افراد خوشبین

چگونه می توان با فردی که همیشه غر می زند و ایه منفی می خواند به شهربازی رفت و خوش گذراند ؟ باید بدانید که احساسات مسری هستند و اگر شما با افراد منفی گرا رفت و امد کنید شما هم از انها تاثیر می گیرید و برعکس اگر با افراد شاد دوست باشید شما هم ناخود اگاه خوشحال می شوید .

تفکر مثبت

اگر خود ما با کاری که می خواهیم انجام  دهیم خوشبین نباشیم دیگر چه انتظاری می توان از بقیه داشت؟ تفکرات مثبت باعث می شوند که ما همیشه روحیه ای عالی داشته باشیم و برای موفقیت در امری مهم ترین چیز روحیه است .

ارزش خود را بدانید

هیچگاه دست اورد های زندگی خود را دست کم نگیرید . هیچ گاه با خود نگویید : به این هم می گویی موفقیت ؟ پس موفقیت های بقیه را چه می گویی . باید از انچه انجام داده ایم رضایت داشته باشیم تا باعث شادی و خوشحالی ما شود .

لبخند

وقتی شما می خندید انقباض ماهیچه های صورت باعث می شود که خون رسانی در رگ ها و به مغز افزایش پیدا کند و اندروفین بیشتر ترشح شود . اندروفین باعث شادی می شود . این را هعم در نظر بگیرید که مردم افراد خوش رو را از افراد عبوس بیشتر دوست دارند .

زندگی یکنواخت نداشته باشید

بسیاری از افراد دوست ندارند کوچکترین تغییری در زندگی خود بوجود بیاورند . حتی دوست ندارند که بشقابی که با ان غذا می خورند را عوض کنند . این گونه زندگی باعث می شود که بعد از مدتی شعله های خوشحالی در دل ما تبدیل به جرقه هایی شوند که گاه گاه سو سو می زنند .

 تغذیه سالم

خود را در بند رژیم ها نکنید . نگذارید که این رژیم ها باعث افسردگی شما شوند . تغذیه مناسب و کافی باعث می شود که اندروفین در بدن ما ترشح شود . سعی کنید از هر چیزی به اندازه کافی مصرف کنید .

تجربه های جدید

خیلی وقت های ترس از امتحان کردن چیز جدید باعث می شود که ما نتوانیم لذت اشنایی با اتفاقات جدید را تجربه کنیم . شاید فردی اولین خرمالویی که خورده کز بوده باشد و باعث شود ان فرد دیگر تا اخر عمر لذت خوردن خرمالوی رسیده و شیرین را از دست داده باشد .

افتاب بگیرید

یکی از درمان ها برای  بیمارانی که به افسردگی دچار هستند ، افتاب درمانی است . چرا که تاریکی باعث ترشح هرمون ملاتونین می شود و این هرمون باعث افسردگی می شود .

باور کنید که خوش شانس هستید

بیشتر انسان های قدر داشته هایشان را نمی دانند . داشتن پدر و مادر ، داستن خانه ، داشتن سلامتی و خیلی چیز های ساده دیگر ارزوی خیلی از مردم است . باید به خود باور دهید که داشتن این نعمت ها از خوشبختی شما است . ان وقت است که شما هم قدر این نعما ها را می دانید و هم احساس شادی می کنید.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!