کارهایی که باعث طرد شدن از جامعه می شوند

پنجشنبه 27 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

کارهایی که باعث طرد شدن از جامعه می شوند

جذابیت در بین افراد جامعه شاید یکی از دغدغه های مهم انسان هایی است که در دنیا امروزی زندگی می کنند . برای رسیدن به محبوبیت گاه دست به دامن شبکه های مجازی و یا استفاده از پوشش و رفتار خاص می شوند . مجبوبیت در نوع رفتار شما و جایگاه اجتماعی شما بسیار موثر است . در برخی از موارد محبوبیت باعث تسهیل در امور روزانه در زندگیتان نیز می شود . این محبوبیت گاه باعث احترام از قبل بیشتر اطرافیان نیز می گردد . بعضی اوقات رسیدن به این محبوبیت و رسیدن به راز محبوب شدن تنها با عدم انجام یه سری از رفتار ها صورت میگیرد . در این مقاله سعی داریم به این رفتار که باعث می شود اطرافیان ما از ما دور شوند بپردازیم .سعی کنید اگر هدفتان محبوب شده است این رفتار های مورد بحث را به هیچ وجه انحام ندهید .

استفاده از شهرت دیگران

یکی از رفتار های غلط این است که بارها از زمان های خودتان در گفت گو ها با دیگران از رفتار ها ، اخلاق ها و حرف ها دیگر انسان ها معروف استفاده کنید . در واقع شما با این کار سطح و کلاس خود را نسبت به این افراد در جمع پایین تر بیان می کنید . شما این مفهوم را به دیگران القا می کنید که برای این که خود را فردی محبوب عنوان کنید سعی دارید دست به .دامن دیگر شخصیت های معروف شوید . یکی از مضرات این کار این است که جایگاه خود را در جامعه و حین گفت و گو تنزل می بخشید . مسلما انسان ها به کسانی که با این روش اصطلاحا با گدایی کردن و خود را متصل می کنند به انسان های موفق بیزار هستند . اگر شما در حین گفتگو با اطرافیانتان اعتماد به نفس کافی را داشته باشید نیاز نیست به دیگر شخصیت ها متصل باشید . و این امکان را شما برای دیگران فراهم می کنید تا آن ها با شخصیت و نگرش و افکار مستقلتان آشنا شوند .

توانایی مدیریت احساسات

برخی از انسان در جامعه وجود دارند که توانایی و مهارت مدیریت احساسات خود را به هیچ وجه ندارند . ممکن است با عدم مدیریت رفتار ، رفتار ها دور از شان ارتباط در مقابل اطرافیان از خود نشان دهند . برای مثال اگر در مقابل فردی پرخاشگر قرار گرفتید که مهارت کنترل و مدیریت احساس خود راندارد شاهد خواهید بود که به یک بار با لحن عصبی و با صدا بلند با شما صحبت می کند . حتی ممکن است جسم و یا شی به اطراف پرت کند . در مواقع دیگر شما در مقابل فردی برون گرا روبرو می شوید در این نوع اطرف ممکن است در حین گفتگو با صدا و لحن بلند بخندند یا گریه کنند . معمولا انسان ها در مقابل این افراد سعی می کنند کم تر به معاشرت به پردازند و در واقع این گونه عدم مدیریت در بروز احساسات باعث می گردد انسان ها از این گونه افراد دور باشند و سعی نکنند وقت خود را با این افراد بگدرانند

روابط عمومی و محبوبیت

انسان ها از افرادی که خودشان را برای دوستی و جلب نظر یا در واقع محبوبیت کوچک می شمارند دوری می جویند . بعضی از انسان این کار را عادت خود می دانند سعی می کنند شخصیت متفاوتی از خود نشان دهند . در واقع این کار خود را فخر فروشی می نامند . این امر یکی از اشتباهات بسیار خطرناک و اصلی در زمینه ارتباط با دیگران است .
توصیه می شود اگر جز این دسته از انسان ها هستید که دست به این رفتار برای جلب محبوبیت می زنید باید اطلاع داشته باشید که این کار دیگران را از شما متنفر و دور می سازد در مواقعی باعث قطع ارتباط اطرافیان با شما نیز می گردد

استفاده از ابزارهای پرت کننده حواس

ممکن است در حین گفتگو هستید و یک وسیله جانبی مثل تبلت یا حتی تلفن همراه شما در کنارتان وجود دارد . اسفاده بد موقع از این ابزار باعث می شود دیگران نسبت به ایجاد ارتباط با شما دلسرد شوند و دیگر مایل نباشند باشما ارتباط برقرار کنند زیرا شما در آن لحه استفاده از تلفن همراه و یا تبلت را به برقراری و مکالمه با اطرافیانتان ترجیح داده اید . بررسی ها نشان داده است انسان های که بدموق یا بیش از حد عادی از این گونه ابزار ها استفاده می کنند نسبت به دیگر افراد از قابلیت و مجوبیت ارتباطی کمتری برخور دار هستند

رفتارهای غمگین و افسرده

یکی دیگر از رفتار های مناسب در راه رسیدن به محبوبیت این است که سعی کنید روی گشاده و لبخند وار در هنگام ارتباط با دیگران داشته باشید . مسلما کسی دوست ندارد با افرادی که چهره گرفته یا غمگین دارند ارتباط داشته باشند . سعی می کنند با افرادی که چهره غیر متعارف و افسرده ای دارند دوری بجویند . اگر می خواهید فردی محبوب باشید و دیگران از شما دوری نجویند سعی کنید فکر بسته نداشته باشید و فکری سرشار از امید و باور های صحیح داشته باشید . برای مثال انسان ها افرادی که در فکرشان قضاوت های بی جا می کنند دور می شوند . و به کسانی که فکرشان درشار از نشاط و امید ، حرکت و پویایی است نزدیک می شوند

جدی بودن و سرسختی

در جامعه حتما با فرادی روبرو شده اید که بیش از حد جدی هستند . جدی بودن بیش از حد و یر متعارف باعث می شود دیگران از ارتباط با شما تا حد زیادی دلسرد و نا امید شوند در واقع شما باید به نسبت مکان و جایگاه کمی نیز در برخوردتان با دیگران انعطاف پدیر باشید تا با اخلاق و رفتارتان دیگران مجاب شوند و بپدیرند که نگرشتان چه قدر مثبت است .

یکی از معظلات جامعه امروزی وجود افراد است که به راحتی به شایعه پراکنی می پردازند . چهره افراد شایعه پرداز به چشم دیگر افراد جامعه چهره ای مخدوش و کاملا منفی است و انسان تا جایی که امکان دارد از این کونه افراد دور می شوند .

از عوامل موثر در دوری و عدم محبوبیت این است که انسان برای جلب رضایت سعی می کنند تا حد امکان خود را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مطرح کنند . بیش از حد شدن این نوع رفتار باعث یکنواختی و نگاه منفی دیگران نسبت به خود می شوند .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!