10 اصل آموزشی برای ” مشاجره دوستانه با همسر “

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

10 اصل آموزشی برای ” مشاجره دوستانه با همسر “

شما هرگز نباید با همسر خود دعوا کنید ، مشاجره باعث می شود که پایه های زندگی شما سست شوند ، مشاجره به حل هیچ چیزی کمک نمیکند . اینها فقط تعداد انگشت شماری از حرف های کلیشه ای است که در مورد مشاجره می زنند که به جرات می توانم بگویم هیچکدامشان حقیقت ندارند . مگر می شود هیچوقت مشاجره نکرد ؟ مگر می شود همیشه همه چیز گل و بلبل باشد ؟ مگر می شود یک زوج همیشه در مورد همه چیز موافق باشند ؟ بگذارید بگویم زندگی بدون مشاجره همان قدر ممکن است که دنیای بدون جنگ واقعی است . خیلی وقت ها این عدم مشاجره است که باعث می شود پایه های زندگی سست شوند . تنها چیزی که باید ان را دانست این است که مشاجره های دوستانه اصولی دارند که باید انها را رعایت کرد .

1 مشاجره را در اغوش بگیرید :

خیلی ها هستند که از ترس از دست دادن همسر خود هرگز با او مشاجره نمی کنند . این در واقع غلط ترین نوع نگرش به زندگی است خیلی وقت ها می توان با مشاجره باگ های زندگی را پیدا کرد و انها را برطرف کرد .

2 تمرکز برای حل مسئله باشد نه پیروزی در مشاجره :

اگر هدف ما پیروزی در مشاجره باشد واقب بدی دارد چرا که اسنان ها برای پیروزی دست به هر کاری می زنند . ممکن است برای پیروزی به همسر خود توهین کنید یا او را تحقیر کنید . باید دقت کنید که اولویت حل موضوع باشد نه پیروزی .

3 احترام را رعایت کنید :

حتی اگر شما در موضوعی کاملا حق داشته باشد و همه چیز تقصیر همسرات باشد اگر به صورت غیر محترمانه برخورد کنید او هرگز اشتباه را نمی پذیرد و بقیه هم شما را مقصر می دنند چون که محترمانه برخورد نکردید .

4 آرام حرف بزنید :

چندین مسئله در این نکته نهفته است . اول اینکه شما اگر اراک حرف بزنید منظور خود را بهتر می رساند و دو اینکه ارام حرف زدن از تبدیل مشاجره به دعوا جلوگیری می کند .

5 موضع را موشکفانه برسری کنید نه تدافعی

اگر شما فقط بخواهید از خود دفاع کنید باعث می شود که از موضوع اصلی دور شود و درضمن اینکار باعث می شود که طرف مقابل هم همچون شما برخورد کند .به عنوان مثال اگر چیزی همسر شما را ناراحت کرده به جای اینکه از کار خود دفاع کنید از او بپرسید دقیقا چگونه باعث ناراحتی او شده اید .

6 درباره جزئیات سوال بپرسید :

هیچگاه از کلیات استفاده نکنید . هیچوقت نگویید تو همیشه فلان کار را میکنید یا تو هرگز فلان کار را نکرده اید . اگر منصفانه تر باشیم می بینیم که همیشه و هرگز واژه های درستی نیست و بهتر است به ذکر روز دقیق و واقعه بپردازیم .

7 دنبال نکات توافقی باشید :

همیشه موضوعاتی هستند که مورد توافق دو طرف مشاجره باشند . بهتر است دنبال همچنین نکاتی بگردیم و از انها برای پایان دادن مشاجره استفاده کنیم . دنبال این نباشیم که مشاجره را آنقدر طول دهیم که ما در آن پیروز شویم .

8 دنبال راه حل باشید :

هرگز فراموش نکنید که نکته مهم در مشاجره پیدا کردن راه حل است . فرض کنید که شما در یک مشاجره برنده شدید . خوب بعدش چه ؟ باید به دنبال خروجی بگردیم باید سعی کنیم که بعد از مشاجره دنبال راهکار هایی بگردیم که از آن به بعد مشکل دوباره رخ ندهد .

9 امتیازاتی به طرف مقابل بدهید :

سیاستمدارانه برخود کنید . نمی توان با دیکتاتوری برای همیشه زندگی کرد . گاهی برای اینکه به موفقی برسید باید امتیازاتی به همسر خود بدهید تا او ارام شوید و فکر کند که او برنده واقعی است ولی بعد از شما می توانند از مزایای بیشتری استقاده کنید .

10 به دنبال صلح باشید :

شما در حال جنگ نیستید . این را همیشه به خود بگویید . اگر شما برنده مشاجره شوید کسی به شما مدال نمی دهد . حتی هیچکس نیم فهمد شکه شما برنده شده اید . حتی خودتان نیز بعد از چند روز ان موفقیت را فراموش می کنید . سعی کنید که تمام تلاشتان در راستای برقراری صلح باشد .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!