12اصل طلائی در عشق مرد و زن

دوشنبه 17 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

12اصل طلائی در عشق مرد و زن

تمام ما درگیر نیاز های احساسی هستیم . و در واقع قطب اصلی نیاز های احساسی عشق است . عشق ها معمولا بر اساس روابط جنس مخالف و یا ازدواج شکل می گیرند . در هر کدام از این موارد باید بدانیم که زن و مرد 6 نیاز عشقی دارند که همه ان ها به یک اندازه مهم هتسند و شما می توانید با داسنتن این نیاز ها و براورده کرده انها یک رابطه موفق داشته باشید .

با خواندن این لیست شما به فردی بالغ تر در رابطه ها تبدیل می شوید و می توانید نیاز های پارتنر خود را براورده کنید .

نیاز های عشقی زنان

1 توجه

2 درک کردن

3 احترام

4 صمیمیت

5 اعتبار

6 قوت قلب

نیاز های عشقی مردان

1 اعتماد و اطمینان

2 پذیرش

3 قدرشناسی

4 تحسین

5 تصدیق

6 تشویق

قطعا که نیاز های اصلی عشقی این موارد هتسند . ولی باید درک کنید که تمامی نیاز ها این 6 مورد نیستند . مرد ها هم نیاز به صمیمیت دارند . زن ها هم نیاز دارند که تشویق شوند . در واقع بخش اصلی این بحث مربوط به این است که نیاز های اصلی همسر خود را درک کنید .

مرد ها زمانی کاملا به این 6 نیاز احساسی همسرشان توجه می کنند و ان ها را عملی می کنند که نیاز های خود  انها نیز توسط همسرشان براورده شده باشد . زن ها هم ابتدا باید نیاز هایشان پاسخ داده شود تا به نیاز های مردشان توجه کنند .

گاهی ممکن است زن و مرد تمام نیاز های احساسی همسرشان را براورده کنند و بعد از ان دیگر کاری نکنند . همان طور که پیش تر هم توضیح داده شد . این ها مهمترین نیاز ها هستند ولی همه نیاز ها را شامل نمی شود . شما باید به خوبی همسرتان را بشناسید و نیاز های دیگر او را براورده کنید .

البته باید بدانیم که عشق اگر واقعی باشد نیاز نیست که کسی به شما بگوید که باید به همسرتان احترام بگذارید یا او را درک کنید یا اینکه نیاز باشد که کسی به شما بگوید باید مردتان را تصدیق و تشویق کنید . در ادامه دو نمونه از این نیاز ها را به صورت تکی بررسی می کنیم :

1 زن توجه نیاز دارد و مرد اطمینان

وقتی مردی به حرف های یک زن علاقه نشان می دهد و با دقت به انها گوش می دهد و از تمام وجود برای او ارزوی خوشبختی دارد ناخودآگاه در ذهن زن این موضوع شکل می گیرد که این مرد به احساسات توجه میکند و ان ها را درک میکند . این نخستین گام است که مرد در شروع یک رابطه بر میدارد .

مرد ها معمولا در احساست سخت تر هستند . معمولا مرد ها از زنان انتظار ندارند که به انها عزیزم بگویید یا بخاطر اینکه به جای جانم به او بله گفته ناراحت نمی شوند . مرد ها معمولا به احساست رسمی تر نیاز دارند . وقتی یک مرد احساس کند که یک زن به او اعتماد دارد بسیار خوشحال می شود . چون این به معنی مسئولیت است و حس مسئولیت پذیری در سرشت مردان است .

2 زن را باید درک کرد و مرد را باید پذیرفت

وقتی زن ها شروع به حرف زدن میکنند تنها چیزی که نیاز دارند گوش دادن است. گاهی وقت ها هیچ کادویی به اندازه گوش دادن به یک زن برای او با ارزش نیست . وقتی شما به حرف های یک زن گوش می دهید او حس میکند که شما او را درک کرده اید و این یکی از مهمترین فاکتور ها در حفظ یک رابطه است .

مرد ها موجودات تک بعدی هستند . دیر به چیزی عادت میکنند و سخت ان عادت را ترک میکنند . برای همین نیاز دارند که زن مورد علاقه انها او را همان طور که هست بپسندد و مجبور نباشد که خود را تغییر دهد . پس زن ها باید طوری رفتار کنند که مرد انها حس کند که او پذیرفته شده باشد . و  وقتی این حس در مرد القا شود او رفتار های بد خود را برای اینکه به همسرش اسیبی نرسناند خود به خود ترک می کند .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!