7 راهکار طلائی برای از بین بردن زودرنجی

شنبه 15 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

7 راهکار طلائی برای از بین بردن زودرنجی

یکی ار عادت های ناپسندی که شاید تا به حال زیاد به ان پرداخته نشده زودرنجی است . افراد زودرنج معمولا شدیدا تحریک پذیر هستند و در مقابل کوچکترین مشکات می شکنند . شاید در ابتدا فکر کنید که زودرنجی بیشتر به خود فرد اسیب می زند ولی متاسفانه اینگونه نیست . این مثال را درنظر بگیرید : یک مرد زودرنج در سر کار بارها به دلیل های واهی و ساده از دست همکاران مشتری یا رئیسش ناراحت و عصبی می شود . این مرد بعد از کار با همان ناراحتی و عصبیت به خانه باز می گردد. بنظر شما چه رفتاری با همسر و فرزندش دارد ؟ بسیاری از کسانی که از زودرنجی زجر می برند فکر می کنند که این پدیده درمان پذیر نیست . ولی ما با این مقاله به شما راه کار هایی را یاد می دهیم تا به راحتی زودرنجی را در خود بخشکانید .

1 پیداکردن منبع ناراحتی

بهترین راه برای حل کردن یک مسئله چیست ؟ پیدا کردن مشکل . باید ابتده به دنبال منبع باشید و بفهمید چه چیزی شما را اذیت می کنید . چه چیزی باعث میشود شما برنجید . اولین گام در درمان زودرنجی پیداکردن منبع ناراحتی است .

2 مصرف کافئین را کاهش دهید

کافئین یکی از عواملی است باعث می شود شما تحریک پذیر تر شوید و نسبت به کوچکترین چیز ها واکنش نشان بدهید .  مصرف روزانه کافئین یکی از عوامل شایع زودرنجی است .

3 مسائل از انچه فکر می کنید پیش پا افتاده تر هستند

خیلی وقت ها باید به این قضیه فکر کنید که ان مشکل اصلا ارزش ناراحت شدن ندارد . مثلا فرض کنید شما یک ادم رقابتی هستید و در یک کل کل دوستانه کم می اورید . هر ادم معمولی می داند که همچین چیزی ارزش خورد کردن اعصاب را ندارد . شما باید به این فکر کنید که ایا 2 روز دیگر هم ان موضوع شما را ناراحت می کند یه نه . اگر جواب نه بود پس ان موضع ارزش فکر کردن هم ندارد .

4 با خود مهربان باشید

وقتی ناراحت میشویم بغل کردن کسی کی بیشتر از همه دوستش داریم به ما ارمش میدهد . پس منطقا باید بغل کردن خودتان بیشترین ارامش را به شما بدهد چون از خودتان با ارزش تر که کسی نیست . پس سعی کنید با خود مهربان باشید و خودتان را دوست داشته باشید .

5 با دید وسیع به قضیه نگاه کنید

اگر مشکلی شما را ناراحت کرد فقط به ناراحتی خود فکر نکنید . به این فکر کنید که .قتی شما ناراحت می شود و در سر کار هستید چه تاثیری بر روی کار شما می گذارد .اگر یم پزشک باشید و مثلا رانندگی یک بی فرهنگ شما را ناراحت کرده نباید در کار شما که نجات دادن جان افراد است در خطر اندازد . پس به عواقب ناراحتی خود فکر کنید .

6 انرژی های منفی را به در کنید

اگر شما فرد زودرنجی هستید و می دانید با جر و بحث عصبی می شود و رنجیده خاطر می شوید دلیلی ندارد که به استادیوم بروید . باید از مکان ها و افرادی که در شما انرژی منفی القا می کنند دوری کنید .

7 یک تایم استراحت برای خود تعیین کنید .

همه ما گاهی نیاز داریم در مکانی ارام و زیبا مدیتیشن کنیم و به استراحت بپردازیم . افارد زودرنج هم ازداین قضیه مستثنا نیستند اگر می دانید که فردی زودرنج هستید پس در طول روز بیشتر به خود استراحت بدهید . زودرنجی یک واکنش منفی ذهنی به وقایع است . پس با ارامش و مدیتیشن ذهن خود را استراحت دهید .

همه این روش ها مفید هستند ولی قبل از هر چیز شما نیاز دارید که قبول کنید زودرنج هستید . شرط مبارزه با هر مشکلی پذیرش ان مشکل است .

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!