آقایان و بازی با احساسات خانم ها

پنجشنبه 27 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

آقایان و بازی با احساسات خانم ها

تمایل به بازی کردن با احساسات زنان در ذهن عده‌ای از مردان نهادینه شده است. این دست بازی‌ها به هرصورتی که انجام پذیرد؛ همگی یک ویژگی مشترک دارند و آن ارسال سیگنال‌های مختلط برای بازی با احساسات طرف مقابل است.

درک چرایی و چگونگی انجام این بازی‌ها به زنان کمک می کند تا آن‌ها نیز قواعد این بازی را آموخته و بتوانند در این بازی از طرف مقابل خود گیش بیافتند. در این مطلب دلایل ایجاد احساس تمایل به انجام این بازی‌ها را برشمرده و در ادامه به تشریح مرسوم ترین این بازی‌ها پرداخته و نحوه برنده شدن در این بازی ها را تعلیم خواهیم داد. سه علتی که می‌توان برای انجام این بازی های ذهنی فریبنده بر شمرد بدین شرح بیان می شوند: نخستین پارامتری که باعث می‌شود مردی به انجام این بازی‌ها اقدام کند؛ امتحان کردن زنی است که در مقابلش قرار دارد. آزمودن عشق، وفاداری، بروز احساسات، قوه ادراک و هوش زن، مرد را برای انجام این بازی ها برمی انگیزاند. دیگر دلیلی که می تواند مرد را برای انجام این گونه بازی‌ها تحریک کند این است که مرد از طرف مقابل خود درخواستی داشته باشد و به این باور رسیده باشد که تنها راه مجاب کردن زن در راه رسیده به خواسته مرد این است که از طریق احساسات او وارد شود. این دسته از مردان احساسات زن را به عنوان نقطه ضعف و راه تسلط بر زن شناخته و تلاش می‌کنند از آن در جهت تامین منویات خود استفاده نمایند. سومین علتی که می‌شود برای انجام این کارها برشمرد این است که بعضی از مردان صرفا برای تفریح این بازی‌ها را انجام می‌دهند. اینکه کسی را بتوان از حالت متعادلش خارج کرد در وجود بعضی از مردان احساس رضایت ایجاد کرده و بگونه ای می توان گفت برای برخی رسیدن به این حالت جذابیت دارد. نکته حائز اهمیت این است که این بازی ها علی‌رغم اینکه در ظاهر سطحی بنظر می‌رسند اما می تواند پیامدهایی همچون مشاجره، فحاشی، خشونت، جدایی و …. داشته باشد. اکیدا به آقایان سفارش می‌کنیم که درجهت کنترل این بازی مفرح تلاش کرده و قبل از رسیدن به نقطه‌ای که راه بازگشتی از آن وجود نداشته باشد؛ از ادامه بازی صرفنظر نمایند.

نشانه های هشدار دهنده

چند علامت و نشانه هشدار وجود دارد که خانم ها با توجه به آن می توانند متوجه شوند که وارد بازی شده اند.  یکی از این نشانه‌ها ابراز خواسته های غیرمنطقی و ناممکن از سوی مرد است. این نشانه عموما بدون هشدار قبلی بروز پیدا مکرده و مرد به ناکاه خواسته هایی عجیب و غیرمنطقی را مطرح می نماید.  این درخواست ممکن است در سطح پیشنهاد دیدار با کسی باشد که شما اصلا علاقه ای به دیدارش ندارید یا اینکه از شما بخواهد در کنار او برنامه تلویزیونی را که شما از آن متنفر هستید تماشا کنید. حتی این احتمال وجود دارد که سطح این درخواست‌ها تا محدودیت قایل شدن در انجام امور روزانه نیز غریب و غیرقابل باور بنظر برسد. خانم‌ها می بایست توجه داشته باشند که احتمال این وجود داشته باشد که این رفتار فقط به منظور آزمایش خانم انجام شود و در این حالت، کنترل واکنشی که نشان می‌دهند بیش از گیش حائز اهمیت خواهد بود. اثبات و نمایش قدرت بالای درک و سیاست خانم باعث خواهد شد جایگاه مستحکم تری در قلب مرد گیدا کند. زنان می بایست به این باور برسند که موفقیت در این آزمون اعتماد مرد طرف مقابل به آن‌ها را به‌صورت تصاعدی افزاش خواهد داد.

نشانه های رفتاری

دیگر نشانه‌ای که می تواند آن را به‌عنوان هشداری برای شروع بازی تلقی کرد، قطع ناگهانی تماس‌ها از طرف مرد است. این رفتار برای خانم‌های حساس با ایجاد احساس ناخوشایند کلافگی همراه است. طبیعی است که درصورت علاقه‌مندی واقعی دختر به پسر، دربرابر این بازی روانی، به‌شدت واکنس نشان دهد. اغلب خانم ها در شرایطی مشابه این شرایط با افکاری وحشتناک درگیر می‌شوند. دخترها در این شرایط حتی نسبت به علاقمندی گسر به خود نیز دچار تردید شده و حتی این احتمال که او با کس دیگری وارد رابطه شده است را نیز در سر می‌پرورانند. گاهی با این نگرانی مواجه می‌شوند که شاید دچار بیماری شده یا با مشکلی جدی دست به‌گریبان است. سوالاتی جدی که نمی تواند برای هیچ کدام از آن‌ها پاسخی پیدا کند چرا که مردی که باید به این گرسش‌ها گاسخ دهد در دسترس نیست. احتمالا مرد در نتیجه این بازی به دنبال آن است که متوجه شود نیاز طرف مقابل به او تا چه اندازه ای است و یا اینکه در نبودش تا چه اندازه دلتنگ او خواهید شد. اگر چنین موضوعی علت بروز این رفتار از سوی مرد باشد؛ رفتار زن حساسیت بالایی گیدا می‌کند. چنین مردی قصد دارد میزان علاقه و تعهد زن و میزان شکاک بودن او را بسنجد. توصیه غالب ما به خانم‌هایی که درچنین وضعی قرار می‌گیرند این است که کنترل خود را حفظ کرده و از نمایش واکنش افراطی بپرهیزند. زن می‌بایست در این شرایط بگونه ای رفتار کند که رفتارش پیغامی با این مفهوم را برساند: تمایل بسیار زیاد برای درکنارهم بودن ولی با رعایت این شرط که خود مرد نیز به این همجواری علاقمند باشد و هیچ اجباری در این جهت وجود ندارد.

ارتباط بین فردی

کوت یا بیان عبارت های تلگرافی و کوتاه نشانه دیگری است که شروع بازی را خبر می‌دهد. این رفتار را آگاهانه بپندارید و آرامش خود را حفظ کنید. در این شرایط از بیان هر صحبتی که پشیمانی به همراه داشته باشد بگرهیزید. قصد مرد در این شرایط سنجش توانایی تحمل شماست. بگونه‌ای رفتار کنید که به او ثابت شود فرد توانمندی بوده و در عین دوست داشتن علاقمندی نیازمند نیستید.

پرخاشگری بی‌دلیل و یا تحسین نرکدن بگونه ای که گیش از این ابراز می‌کرد دو دیگر نشانه درکیر شدن در این بازی روانی است. مردها چه بپذیرند و چه اینکه در ظاهر کتمان نمایند؛ به دنبال باور به این موضوع هستند که در مواقع لزوم می توانند به زن مورد علاقهشان پناه بیاورند. بروز پرخاشکری بی‌مورد و ناگهانی را در راستای آزمودن این ویژگی خود بدانید. از طرف دیگر زن ها عاشق تحسین شدن‌اند و اساسا دوست دارند در مورد مهارت های خود در هر زمینه‌ای از سوی مردشان تحسین شوند. مردی که بی‌دلیل وارد بازی بی‌اعتنایی به این مهارت‌ها می‌شود احتمالا قصد دارد نقطه شکست زن را بیازماید. صبوری و کنار آمدن با این شرایط راهبردی که به زنان در این شرایط توصیه می‌شود.

آفت مقایسه کردن

مقایسه کردن زن  با دیگران و حتی برقراری روابط گرم با زنان دیگر و رفتارهایی از این دست که در اصطلاح عامیانه حرص زن را درمی‌آورد نیز نشانه های بارز شروع بازی‌های روانی است که خطرناک بودن آن واضح و مشخص است. خانم ها می‌بایست به این نکته توجه داشته باشند که بدون هشدار بودن ویژگی مشترک عموم این دست بازی‌هاست و نکته کلیدی در مسیر موفقیت در این حوزه اجتناب از رفتاری است که باعث بروز پشیمانی شود. خویشتن داری و پرهیز از ورود به این جنگ روانی ملید حظ زندگی است. سعی کنید که بگونه ای رفتار کنید که این بازی‌ها را کنترل کرده و نه تنها از بروز عواقب ناخوشایند ان جلوگیری شود بلکه شرایطی بوجود آید که درآینده دست مایه شوخی و تفریح بین شما گردد.

مشاهده برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنبلی می کنی؟ انگیزه نداری؟ کانال "بمب انگیزه" شارژت می کنه!حتما عضو میشم!